Alaves izbacio Betis iz Kupa kralja, Rayo slavio nakon produžetaka

Filip Mihoković • subota, 06.01.2024.

Odigrani su susreti 1/16 finala Kupa kralja. Svi prvoligaši ostvarili su pobjede, a najveće iznenađenje bila je pobjeda Alavesa nad Betisom...

Atletico Madrid i Girona rutinski su odradili svoje susrete protiv niželigaša, Getafe i Rayo Vallecano do pobjede su došli u napetim završnicama, a favorizirani Betis nije uspio svladati Alaves.

Igraj na Kup kralja na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Napet je bio susret između Espanyola i Getafea. Obje momčadi kroz cijelu su utakmicu stvarale izgledne prilike, Espanyol je čak i osvojio borbu za posjed lopte i uputio više udaraca u okvir gola, no na kraju je u završnici slavio Getafe. U 87. minuti Enes Unal uputio je loptu u prostor, a Luis Milla lijevom nogom pogađa donji desni kut mreže za pobjedu.

Girona je nastavila sjajni niz ove sezone i svladala 2:0 nižerangirani Elche, kao što je bilo i očekivano. Do vodstva je došla u 37. minuti pogotkom Daleya Blinda koji je dobro iskoristio loptu Jhona Elmera Solisa Romera. Girona je bila bolja i u drugom dijelu. Portu je u 67. minuti poveo kontranapad, dao loptu u prostor Yanu Coutoa koji klinički završava akciju za potvrdu pobjede.

Na utakmici između Huescae i Raya Vallecana vodila se prava borba na terenu. Rayo je stvorio više konkretnih prilika, no nije uspio doći do pogotka u regularnom dijelu susreta.

Sjajnu obranu Huescae konačno je slomio u produžecima i tu u samome kraju kada se već očekivalo da će se susret razriješiti izvođenjem jedanaesteraca. U 118. minuti iskusni Radamel Falcao pronašao je Oscara Valentina koji Rayo dovodi u vodstvo, a u sudačkoj nadoknadi produžetaka pobjedu zabio je Isi Palazon za konačnih 0:2.

Najveće iznenađenje kola bio je pretposljednji odigrani susret između Alavesa i Betisa. Sedmoplasirani Betis sjajno igra ove sezone u La Ligi te se očekivalo da će bez puno problema svladati Alaves koji se nalazi na 15. mjestu ljestvice s manje osvojenih bodova nego odigranih utakmica.

Ipak je prevladao Alaves koji je bio bolji od momčadi iz Seville u svim statističkim kategorijama osim posjeda lopte. Carlos Benavidez u 57. minuti majstorski je svladao Ruija Silvu za 1:0, koliko je ostalo i do kraja susreta. Betis je vršio pritisak na gol Alavesa do samoga kraja, no nije uspio doći do izjednačujućeg pogotoka.