Hajduk lakoćom do pobjede protiv slovenskog prvoligaša

Petar Jenjić • utorak, 09.01.2024.

Hajduk je odigrao svoju prvu pripremnu utakmicu na zimskim pripremama. Protivnik je bio slovenski Aluminij, a vodeća ekipa SuperSport HNL-a bez većih problema stigla je do pobjede...

Na pripremama u Umagu je Hajduk koji je danas odigrao svoju prvu prijateljsku utakmicu. Protivnik je bila trenutno osma ekipa slovenskog prvenstva, Aluminij, koja nije bila previsoka prepreka. Splićani su slavili s 3:0.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Hajduk je dobro igrao u prvom poluvremenu, a protivnik nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti golu Ivana Lučića. Vodeća ekipa SuperSport HNL-a stigla je do vodstva nakon pola sata igre.

Bio je to ubačaj iz kuta za Filipa Uremovića koji je proigrao Marka Livaju, a napadač Hajduka iz blizine bez većih problema poentirao.

Odličnu šansu Hajduk je imao u samom finišu prvog poluvremena kada je glavom pucao Emir Sahiti, ali je njegov udarac "obranio" Uremović malo ispred gol linije. Imali su Slovenci dva solidna udarca, ali lako ih je uhvatio Ivan Lučić.

Mislav Karoglan u drugom poluvremenu uveo je potpuno drugu jedanaestorku, a ona je uzvratila u 61. minuti. Ubacio je Filip Krovinović, a iz voleja lijepo pogodio Dominik Prpić.

U 64. minuti ušao je i Nikola Kalinić, a sedam minuta kasnije ostavio je loptu za Krovinovića koji je sjajnim udarcem izvana matirao protivničkog vratara. Do kraja se rezultat nije mijenjao.