Dino Prižmić uspješniji u hrvatskom dvoboju u kvalifikacijama Australian Opena

Petar Jenjić • četvrtak, 11.01.2024.

Dino Prižmić izborio je treće kolo kvalifikacija za Australian Open. Za plasman u tu fazu morao je svladati sunarodnjaka Duju Ajdukovića koji je pao u dva seta...

Do pobjede u drugom kolu kvalifikacija za Australian Open stigao je Dino Prižmić. On je u dva seta bio bolji od sunarodnjaka Duje Ajdukovića, završilo je 7:5, 6:0.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

S obzirom na solidne forme obojice tenisača, zaista je šteta što ih je ždrijeb ovako spojio. Bolji je ipak bio onaj mlađi kojem je za slavlje trebalo jedan sat i 25 minuta igre.

Nijednu break šansu Ajduković nije imao tijekom cijelog meča. U prvom je, kod zaostatka 5:4, spasio jednu, ali kod zaostatka 6:5 nije uspio. Drugi set glatko je otišao na stranu Prižmića bez izgubljenog gema.

Ovo im je bio drugi međusobni dvoboj i druga pobjeda za 178. igrača na ATP ljestvici bez izgubljenog seta. Za plasman u glavni ždrijeb igrat će protiv 230. tenisača svijeta, Aziza Dougaza s kojim se do sada nije susretao.