Bayer do pobjede u sudačkoj nadoknadi, Majer asistirao u remiju, Union do važnog boda u gostima

Mario Borko • subota, 13.01.2024.

U prvih pet subotnjih utakmica vidjeli smo tri remija i dvije gostujuće pobjede. Bayer Leverkusen osvojio je važna tri boda na gostovanju kod Augsburga pogotkom u posljednjoj minuti, a Lovro Majer je upisao treću asistenciju u sezoni…

Nakon kraće novogodišnje stanke bundesligaši su se vratili u akciju. Sinoć je Bayern savladao Hoffenheim, a u pet subotnjih utakmica 17. kola, igranih od 15 sati i 30 minuta, vidjeli smo tri remija i samo šest pogodaka. Bayern Leverkusen stigao je do važne pobjede u borbi za naslov prvaka, Eintracht Frankfurt iznenadio je u gostima favorizirani RB Leipzig, a momčadi hrvatski trenera moraju se zadovoljiti bodom.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Činilo se da će “Apotekari“ odmah na startu nastavka prvenstva izgubiti dva važna boda u borbi za naslov prvaka s Bayernom, ali Exequiel Palacios je minuti prije kraja susreta lijepim udarcem, nakon ubačaja Alejandra Grimalda, probio čvrstu obranu Augsburga i donio Bayeru pobjedu i četiri boda prednosti ispred Bavaraca na prvenstvenoj ljestvici.

Prvenstveni lideri ostali su zbog Afričkog kupa nacija bez tri važna igrača, ali to se nije osjetilo u njihovoj igri. Momčad Xabija Alonsa imala je 76 % posjeda lopte i 24 udarca, dok domaćini nisu nijednom zapucali u okvir vrata. Josip Stanišić odigrao je cijeli susret za goste, a Dion Drena Beljo je kod domaćina u igru ušao u 80. minuti.

Freiburg i Union Berlin odigrali su 0:0. Nenadu Bjelici dobro je došla prvenstvena stanka pa je konačno imao malo vremena za uigrati momčad. Freiburg je u dosadašnjih sedam domaćih utakmica poražen samo jednom, a i u ovoj su utakmici bili bliže pobjedi. Union koji se bori za opstanak može biti zadovoljniji konačnim ishodom. Josip Juranović je za goste na terenu proveo 88. minuta.

Wolfsburg je i dalje u krizi rezultata. Ovog puta momčad Nike Kovača remizirala je kod Mainza. U izjednačenoj utakmici “Vukovi“ su poveli nakon sjajnog pogotka Vaclava Černija, a asistent je bio hrvatski reprezentativac Lovo Majer. Domaćini su do izjednačenja došli u 61. minuti preko Silvana Widmera koji je spektakularno iz voleja zabio jedan od najljepših golova ove sezone. Majer je iz igre izišao u sudačkoj nadoknadi. Wolfsburg je ovom podjelom bodova ostao na desetom, a Mainz na 16. mjestu prvenstvene ljestvice.

RB Leipzig je kod kuće potpuno izdominirao protiv gostiju iz Frankfurta, ali kako to u nogometu često biva ne pobjeđuje uvijek bolji nego sretniji. Gosti su poveli preko Ansgara Knauffa već u sedmoj minuti susreta. To je do kraja utakmice ostao jedini Eintrachtov udarac u okvir, a za pobjedu se pobrinuo Kevin Trapp koji je skupio osam obrana. Domaćini su ostali na četvrtom mjestu, ali im vodeća trojka sve više odmahuje, dok su gosti pobjedom skočili na peto mjesto.

Kristijan Jakić u igru je ušao u 72. minuti, a Hrvoje Smolčić pobjedu svoje ekipe gledao je s klupe. Bivši igrač Dinama Dani Olmo konačno vratio na teren nakon dugog izbivanja zbog ozljede i odigrao posljednjih dvadesetak minuta.

Heidenheim prvi puta u povijesti nastupa u Bundesligi i na dobrom je putu da ostane u njoj. Štoviše s 21 osvojenim bodom (deset u posljednje četiri utakmice) na visokom su devetom mjestu. Koln je s druge strane na pretposljednjem mjestu i pod svaku je cijenu tražio pobjedu protiv novopečenog prvoligaša. Krenuli su dobro i poveli preko Daviea Selkea u 29. minuti, ali 26-godišnji Adrian Beck zabio je u 55. minuti svoj prvi pogodaka u Bundesligi i donio gostima važan bod.