Isco donio Betisu sva tri boda, Athletic u sjajnoj formi, u baskijskom derbiju svladao Real Sociedad

Mihaela Bradovski • subota, 13.01.2024.

U subotu su odigrana četiri susreta 20. kola La Lige gosti nisu bili posebno uspješni i osvojili su samo jedan bod...

Mallorca i Celta remizirali su samo 1:1 u susretu u kojem su i jedni i drugi tražioli bodove za bijeg od opasne zone. Ovako se nisu uspjeli pomaknuti, ostali su na istim pozicijama, a pozitivno je utoliko da barem nisu izgubili.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Celta je povela već u desetoj minuti golom Iaga Aspasa, a u završnici prvog poluvremena Mallorca se vratila pogotkom Cylea Larina. Mallorca je bila bolji protivnik i bliže pobjedi, ali se rezultat više nije mijenjao.

Villarreal ima potpuno promašenu sezonu te je upisao već 11. poraz u prvenstvu i miljama je udaljen od pozicija na kojima bi želio biti. Novi poraz stigao je u gostima kod ove sezone vrlo dobrog Las Palmasa koji je slavio s 3:0.

Kirian Rodriguez bio je dvostruki strijelac dok je jedan pogodak dodao Juanma Herzog.

U baskijskom derbiju Athletic je ugostio Real Sociedad i upisao pobjedu 2:1. Očekivano dobar i zanimljiv susret okončan je pobjedom Athletica koji je tako četvrti put zaredom slavio dok Real Sociedad četvrtu utakmicu zaredom ne zna za pobjedu.

Dvostruki strijelac u prvom poluvremenu bio je Alejandro Berenguer, u drugom dijelu gosti su samo smanjili preko Mikela Oyarzabala.

Dinamov protivnik u Konferencijskoj ligi, Betis, slavio je s 1:0 protiv Granade. Pobjedu Betisu donio je Isco goilom u 76. minuti susreta. Inače, domaćin je ostao u prvom dijelu bez ozlijeđenog Ayozea Pereza.