Zimski sportovi

Odermatt izdominirao u spustu u Wengenu, težak pad Kildea

Branimir Korać, HINA • subota, 13.01.2024.

Švicarac Marco Odermatt pobjednik je spusta skijaša za Svjetski kup u Wengenu, on je do svoje druge pobjede u najbržoj disciplini u karijeri stigao sa 59 stotinki ispred drugog Francuza Cypriena Sarrazina, dok je treći bio talijanski veteran Dominik Paris sa čak 1.92 sekundi zaostatka.

Odermatt je svoju prvu spustašku pobjedu u karijeri ostvario u četvrtak kada se u Wengenu vozio skraćeni spust, a u subotu je slavio u utrci koja je vožena preko čitave staze Lauberhorn. U međuvremenu je u petak bio drugi u superveleslalomu i to iza ove sezone sjajnog Sarrazina koji je bio drugi kako u četvrtak tako i u subotu.

Utrku u Wengenu obilježili su brojni teški padovi zbog kojih je utrka nekoliko puta bila prekidana. Najduži prekid uslijedio je nakon pada Norvežanina Aleksandera Aamodta Kildea koji je izgubio kontrolu nad skijama neposredno uoči posljednjeg zavoja na stazi i ulaska u cilj. Nesretni je Norvežanin završio u zaštitnoj ogradi, a zbog ozljede desne noge morao je helikopterom biti prebačen u bolnicu.

U redoslijedu spustaša vodi Odermatt sa 376 bodova, drugi je Sarrazin sa 310, dok je treći Paris sa 229, dok u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa vodeći Odermatt ima 1016 bodova, drugi je Austrijanac Marco Schwarz sa 464, a treći Sarrazin sa 460.