Šarić dvoznamenkast u neočekivanom porazu Warriorsa, vratio se Draymond Green

Branimir Korać • utorak, 16.01.2024.

U noćnom programu u NBA ligi odigrano je šest utakmica, a na parketu je bio Dario Šarić koji je s Golden State Warriorsima poražen u gostima kod Memphisa...

Golden State Warriorsi upisali su neočekivani poraz u gostima kod Memphisa koji je zbog ozljeda bez niza važnih aduta. Warriorsima se vratio i Draymond Green, ali nisu odigrali dobru utakmicu i Grizzliesi su neočekivano slavili.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dario Šarić ponovno je bio starter i još jednom je bio među istaknutijima u redovima pobjednika. Za 24 minute na parketu upisao je 13 poena (0/1 za dva, 3/5 za tri, 4/4 slobodna) uz sedam skokova i tri asistencije.

Prvo ime Warriorsa bio je Stephen Curry s 26 poena i osam asistencija, a Jonathan Kuminga dodao je 20 poena i 11 skokova. Kod Memphisa Vince Williams ubacio je 24 poena uz sedam skokova, a GG Jackson dodao je 23 poena i šest skokova. Obojici je ovo učinak karijere.

Vrlo uvjerljivu pobjedu upisao je Jazz protiv Pacersa koji su spojili dva poraza u gostima. Nakon što ih je svladao Denver, bolji je bio i Jazz i to vrlo uvjerljivo sa 132:105.

Posebno raspoložen bio je Lauri Markkanen s 32 poena i deset skokova dok je Collin Sexton dodao 30 poena i pet asistencija. Luka Šamanić na parketu je proveo tri minute i upisao jedan skok. Kod Pacersa po 14 poena upisali su Andrew Nembhard i Buddy Hield.

Los Angeles Lakersi slavili su protiv Oklahoma City Thundera na krilima svog glavnog dvojca Anthonyja Davisa i LeBrona Jamesa.

Davis je upisao 27 poena i 15 skokova, a James 25 poena i sedam skokova. Kod Thundera Jalen Williams imao je 25 poena i šest asistencija, a Shai Gilgeous-Alexandr 24 poena i šest asistencija.

NBA:
Memphis Grizzlies - Golden State Warriors 116:107
Utah Jazz - Indiana Pacers 132:105
Los Angeles Lakers - Oklahoma City Thunder 112:105
Toronto Raptors - Boston Celtics 96:105 (RJ Barrett 24p, 9sk/Jrue Holiday 22p, 7as)
Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls 109:91 (Donovan Mitchell 34p, 7as/Coby White 18p)
Brooklyn Nets - Miami Heat 95:96 produžetak (Mikal Bridges 26p, 9sk/Jimmy Butler 31p, 5sk)