Dodig i Krajicek preokretom do pobjede na startu Australian Opena

Petar Jenjić • srijeda, 17.01.2024.

Ivan Dodig uspješno je krenuo na Australian Openu u konkurenciji muških parova. S Austinom Krajicekom došao je do pobjede u tri seta...

Krenuo je Australian Open i u konkurenciji parova, a svoj nastup imao je Ivan Dodig koji je s Amerikancem Austinom Krajicekom postavljen za prve nositelje turnira.

Igraj na Australian Open na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Američko-hrvatska kombinacija opravdala je ulogu favorita u prvom kolu, iako joj nije bilo lako. Protivnici su bili Miomir Kecmanović i Roman Safiullin, a pobjeda upisana u tri seta.

Bio im je to prvi međusobni dvoboj, a Dodig i Krajicek slavili su protiv rusko-srpske kombinacije sa 3:6, 6:1, 6:2 nakon jednog sata i 33 minute provedene na terenu.

Do prvih break lopti stigli su Kecmanović i Safiullin u osmom gemu meča, oduzeli servis protivniku, a zatim uspješno priveli set prema kraju. Međutim, prvi nositelji u ostatku meča izgubili su samo tri gema.

U drugom kolu Dodig i Krajicek će igrati protiv boljih iz dvoboja McLachlan/Nishioka - Čačić/Molčanov.