Tara Würth izborila osminu finala na turniru u Turskoj

Petar Jenjić • srijeda, 17.01.2024.

Do pobjede u meču drugog kola turnira u Antalyji stigla je Tara Würth. Hrvatska tenisačica slavila je u tri seta protiv Litavke Klaudije Bubelyte...

Prvi nastup na 50 tisuća dolara vrijednom turniru u turskoj Antalyji imala je Tara Würth. Hrvatska tenisačica bila je slobodna u prvom kolu, a danas je nastupila u drugom.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Protivnica Würth, trenutno 431. na WTA ljestvici, bila je 679. tenisačica svijeta Klaudija Bubelyte iz Litve. Hrvatska predstavnica slavila je u tri seta: 6:3, 4:6, 6:4.

Bio im je to prvi međusobni dvoboj, a trajao je dva sata i 39 minuta. Hrvatska tenisačica dobila je prvi set i u drugom povela s 2:0, ali njena protivnica napravila je preokret i izborila odlučujući.

Ipak, u trećem setu je za nijansu bolja bila Würth koju u osmini finala čeka visok izazov. Igrat će protiv treće nositeljice, Polone Hercog iz Slovenije, a do sada se nisu susretale.