Budimir igrao u porazu Osasune, Girona prošla dalje

HINA, Petar Jenjić • četvrtak, 18.01.2024.

Sinoć su odigrana i tri susreta osmine finala španjolskog Kupa kralja. U dvije utakmice slavili su gosti, a "čast" domaćina obranila je Girona...

Nogometaši Girone, Celte Vigo i Real Sociedada plasirali su se u srijedu u četvrtfinale ovosezonskog izdanja španjolskog Kupa kralja.

Igraj na Primeru na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Vodeća momčad španjolskog prvenstva je pred svojim navijačima za 26 minuta došla do tri pogotka prednosti protiv Rayo Vallecana. Christian Stuani je bio dvostruki strijelac, prvo u 15., a zatim u 19. minuti iz penala. Za 3:0 je pogodio Daley Blind sedam minuta kasnije, dok je Randy Nteka uspio smanjiti zaostatak gostiju.

Prošlogodišnji finalist Osasuna ostala je bez četvrtfinala izgubivši na svom El Sadaru od Real Sociedada s 2:0.

Vodeći pogodak postigao je Mikel Oyarzabal u 57. minuti iz kaznenog udarca, pri čemu je domaća momčad ostala s igračem manje, jer je sudac Hernandez pokazao crveni karton braniču Alejandru Cateni, koji ga je skrivio. U sedmoj minuti sučevog dodatka Brais Mendez je izborio i izveo kazneni udarac. Njegov pokušaj je obranio domaći vratar Aitor Fernandez, ali je na odbijenu loptu prvi natrčao Mikel Merino i poslao ju u mrežu za konačnih 2:0.

Hrvatski reprezentativac Ante Budimir bio je u početnoj postavi Osasune, a igrao je do 80. minute.

Celta Vigo je s 3:1 slavila kod Valencije. Luca de la Torre doveo je goste u vodstvo u 13. minuti, a pet minuta kasnije podebljao ga je iz penala Anastasios Douvikas.

Valencia je smanjila zaostatak u 29. minuti preko Pepelua iz kaznenog udarca, no pobjedu Celte, svojim drugim golom, potvrdio je Douvikas.

U četvrtak će biti odigrane posljednje dvije utakmice osmine finala; trećeligaš Unionistas će u Salamanci ugostiti Barcelonu (19.30 sati), a madridski derbi će biti odigran na Metropolitanu, gdje će Atletico ugostiti Real (21.30 sati).

Ždrijeb četvrtfinalnih parova bit će održan u petak, 19. siječnja.