Osijek dvostrukim programom u subotu završava s pripremnim susretima

Mario Borko • petak, 19.01.2024.

Osječani će pripreme u Istri završiti s dvije utakmice u jednom danu. Ove subote u 10:30 najprije igraju protiv Makedonije GP, a od 14 sati protivnik je mađarski Fehervar…

Hrvatski prvoligaši polako završavaju s pripremama i okreću se prvenstvenima obavezama. Većina klubova je svoje pripreme odrađivalo u Istri pa tako i Osijek. Momčad Zorana Zekića svoj boravak u Novigradu završava s dvije pripremne utakmice u istom danu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Osječani će najprije na teren od 10 sati i 30 minuta kada je na rasporedu utakmica protiv Makedonije GP. Po završetku te odmah je od 14 sati na rasporedu i druga protiv mađarskog prvoligaša Fehervara. Prvi će se susret igrati na igralištu NK Petrovija, a drugi u trening centru u sklopu kojeg se Bijelo-plavi pripremaju.

Za očekivati je da će protiv Makedonije GP, koja je u sklopu priprema s 4:1 poražena od Dinama, priliku dobiti mlađi igrači i oni iz drugog plana. Makedonci su deseta momčad svog nacionalnog prvenstva i u žestokoj su borbi za ostanak. Zanimljivo je da je čak šest posljednjih natjecateljskih utakmica koje su igrali završavalo rezultatom 1:0, tako da Osječani moraju pripremiti za čvrstu utakmicu.

Fehervar bi trebao biti generalna proba za Zorana Zekića i igrače s kojima vjerojatno od prve minute namjerava krenuti i u prvenstvu. Mađari su treći u svojoj ligi i bit će zahtjevan suparnik, a Osijek će pokušati slijediti primjer Hajduka koji ih je u sklopu priprema pobijedio s 5:2.

Trener na raspolaganju ima sve igrače i sigurno želi pobjednički zaključiti pripreme. Do sad su bili bolji od Zrinskog i Kopra, ali su poraženi od Celja.