Thunder slavio u dvoboju s vrha Zapada, Cavsi nastavili pobjednički niz

Branimir Korać • nedjelja, 21.01.2024.

Osim dvoboja između Pistonsa i Bucksa, odigrano je još sedam susreta u subotu u NBA ligi. Svakako najzanimljiviji dvoboj bio je onaj između Timberwolvesa i Thundera...

U dvoboju momčadi s vrha Zapadne konferencije Oklahoma City Thunder slavio je u gostima kod Minnesote. Presudila je posljednja dionica u kojoj su domaćini ubacili samo 14 poena te su gosti uspjeli doći do preokreta.

Igraj na utakmice NBA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U četvrtoj četvrtini Minnesota je iz igre šutirala samo 3/13 i to je u konačnici bilo i ključno.

Goste su do pobjede predvodili Shai Gilgeous-Alexander s 33 poena i šest asistencija te Jalen Williams s 20 poena i pet skokova. Kod poraženih po 19 poena upisali su Karl-Anthony Towns (11 skokova) i Naz Reid.

Cleveland Cavaliersi stigli su do sedme uzastopne pobjede nadigravši u potpunosti u gostima Atlanta Hawkse. Cavsi su trenutno momčad koja je u najboljoj formi u ligi te ovakav rezultat nije iznenađenje.

Po 18 poena za pobjednika ubacili su Donovan Mitchell (osam asistencija) i Sam Merrill dok je Jarrett Allen sudjelovao s 14 poena i 11 skokova. Kod Hawksa Dejounte Murray ubacio je 24 poena uz devet skokova, a Jalen Johnson dodao je 20 poena i sedam skokova.

U Houstonu je viđen produžetak u kojem su Rocketsi uspjeli izvući pobjedu protiv Jazza. 20 sekundi prije kraja regularnog dijela Alperen Sengun ubacio je dva slobodna bacanja za 115:115, a Collin Sexton nije ubacio tricu za pobjedu Jazza sekundu prije kraja. U posljednjoj minuti produžetka vodila se velika bitka, bilo je puno nervoze na obje strane, a domaćin je ipak bio spretniji. Jordan Clarkson u posljednjim sekundama imao je pobjedu u rukama, ali nije pogodio.

Rocketse su predvodili Sengun s 37 poena i 14 skokova i Jabari Smith s 24 poena i deset skokova. Kod poraženih Clarkson je skupio 33 poena i 12 skokova, Sexton je dodao 28 poena i pet asistencija, a Lauri Markkanen dodao je 22 poena i devet skokova.

New York Knicksi bili su vrlo uvjerljivi protiv Toronto Raptorsa. Na poluvremenu ništa nije govorilo u prilog takvom raspletu, ali u drugom dijelu Knicksi su pregazili svog protivnika.

Završilo je 126:100, a najbolji kod Knicksa bili su Jalen Brunson s 38 poena i devet asistencija te s po 18 poena Julius Randle (16 skokova, deset asistencija) i Precious Achiuwa (11 skokova). Kod Raptorsa bivši igrač Knicksa RJ Barrett ubacio je 20 poena uz osam skokova, Gary Trent 16 poena, a Immanuel Quickley 12 poena uz 11 asistencija.

NBA:
Minnesota Timberwolves - Oklahoma City Thunder 97:102
Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers 95:116
Houston Rockets - Utah Jazz 127:126 produžetak
New York Knicks - Toronto Raptors 126:100
Charlotte Hornets - Philadelphia 76ers 89:97 (Miles Bridges 25p, 11sk/Joel Embiid 33p, 10sk)
Chicago Bulls - Memphis Grizzlies 125:96 (Ayo Dosunmu 20p, 6sk/Jaren Jackson 26p, 6sk)
Washington Wizards - San Antonio Spurs 127:131 (Marvin Bagley 21p, 12sk/Victor Wembanyama 24p, 8sk, 6bl)