Asistencije Bradarića i Badelja obilježile susret u Salernu, ozlijedio se bivši igrača Hajduka

Filip Mihoković • nedjelja, 21.01.2024.

Odigrana su tri susreta 21. kola Serie A. Frosinone je ugostio Cagliari i svladao ga 3:1, Empoli je bio bolji od Monze 3:0 hat-trickom Szymona Zurkowskog, a Genoa je slavila na gostovanju u Salerni...

Utakmice u poslijepodnevnom terminu 21. kola Serie A obilovale su pogocima. U prvom susretu dana Frosinone je u drugom poluvremenu trima pogocima došao do pobjede 3:1 protiv Cagliarija te se tako odvojio od 15. Sassuola i 14. Leccea koji još nisu odigrali svoje utakmice aktualnog kola.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U drugom susretu pretposljednji Empoli na domaćem je terenu iznenadio 11. Monzu te sada zaostaje dva boda za 17. Cagliarijem koji je trenutno izvan zone relegacije. Susret između Salernitane i Genoe obilježile su asistencije hrvatskih nogometaša, a na kraju je slavila Genoa 2:1.

Cagliari je došao do vodstva u 26. minuti. Odbijeni ubačaj u prostoru dolazi do Ibrahima Sulemane, a Ganac loptu plasira u desni kut. Domaćin je iz duge akcije došao do izjednačujućeg pogotka u 45. minuti, no poništen je zbog prekršaja u napadu. Frosinone je u drugi dio susreta ušao s drugačijom energijom. Dugo je vratar Simone Scuffet držao Cagliari u igri, no u 64. minuti Luca Mazzitelli glavom posprema ubačaj Abdoua Harrouija za izjednačenje.

Vodstvo domaćinu donio je Matias Soule sjajno naciljavši desne rašlje iz slobodnog udarca s ruba 16 metara. Cagliari je bio par centimetara daleko od izjednačenja u trećoj minuti sudačke nadoknade, no Stefano Turati sjajno čisti loptu s crte, a u samom završetku susreta Nadir Zortea pronalazi samog Kaija Jorgea za potvrdu pobjede domaćina 3:1. Frosinone je tako prekinuo niz od sedam uzastopnih poraza.

Susret između 19. Empolija i 11. Monze je također obilovao pogocima, no samo s jedne strane. U utakmici koja je dokazala da statistika u nogometu nije sve, slavio je domaćin 3:0 pogocima Szymona Zurkowskog, unatoč dominaciji Monze u posjedu lopte 72:28 i upućenim udarcima 15:9.

Empoli je poveo u 13. minuti kada je Zurkowski sjajno zahvatio loptu u zraku i uputio volej s ruba 16 metara. Isti je strijelac bio odgovoran i za udvostručenje vodstva domaćina u 38. minuti. Alessandro Sorrentino obranio je prvotni udarac, no lopta se odbila do Zurkowskog koji glavom pogađa gredu od koje se lopta odbija u mrežu.

Sjajnu predstavu poljski veznjak dovršio je hat-trickom. U 73. minuti presijeca loptu na sredini terena te predvodi kontru, a nakon nezgrapnog zahvaćanja lopte Stivena Shpendije, Poljak klizećim startom posprema loptu u mrežu zabivši svoj treći pogodak u susretu. Monza je tijekom susreta konstantno prijetila protivničkom golu, no nije uspjela realizirati prilike te na kraju upisala poraz 3:0. Hrvatski napadač Mirko Marić za Monzu je ušao s klupe s početkom drugog poluvremena.

Treći susret između posljednjeplasirane Salernitane i 12. Genoe obilježile su asistencije hrvatskih nogometaša. Domaćin je poveo već u drugoj minuti, Domagoj Bradarić uputio je loptu kroz protivničku obranu, a Agustin Martegani pogađa lijeve rašlje za vodstvo.

Prednost domaćina nije potrajalo zahvaljujući Milanu Badelju. U 14. minuti 34-godišnji veznjak pronalazi Matea Reteguija u šesnaestercu, a talijanski napadač svladava Guillerma Ochou za izjednačenje.

Genoa je do vodstva došla u drugom dijelu susreta pogotkom Alberta Gudmundssona s bijele točke u 57. minuti nakon igranja rukom igrača Salernitane u šesnaestercu. Genoa je bila bolja u drugom poluvremenu te zadržala vodstvo i na kraju slavila 2:1.

Domagoj Bradarić upisao je asistenciju, no napustio je igru u 83. minuti zbog ozljede. Sjajno je igrao i Badelj koji je također asistirao te odigrao svih 90 minuta, a Toma Bašić proveo je prvih 69 minuta u igri te uputio nekoliko opasnih centaršuteva.