Lecce 0:3 Juventus
Juventus

Nastavlja se veliki niz Juventusa, pao i Pongračićev Lecce

Petar Jenjić • nedjelja, 21.01.2024.

U susretu 21. kola talijanske Serie A, Juventus je u drugom poluvremenu slomio otpor Leccea i nastavio veliki niz pozitivnih rezultata. Sada je barem privremeno stigao na prvo mjesto...

Juventus nastavlja s odličnim rezultatima u Serie A. Danas je stigao do četvrte uzastopne prvenstvene pobjede, a šeste kada računamo i Kup. Sada je na 52 boda, jednim više od Intera koji ima utakmicu manje.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Stara dama posljednji poraz upisala je još od Sassuola u petom kolu, nakon čega je krenuo veliki niz koji tek treba stati. Danas je na gostovanju kod Leccea slavila s 3:0.

Prva šansa Juventusa stigla je u 11. minuti kada je glavom pucao Weston McKennie nakon kornera, no Nikola Krstović se pretvorio u vratara i očistio s gol linije. Nakon prvih 20-ak minuta dobrog tempa, momčadi su posustale, a pogodaka nije bilo.

Tražili su domaći kazneni udarac početkom nastavka, ali sudac se nije oglasio. Nakon točno sat vremena igre Juventus je stigao do vodstva. Udarac Andree Cambiasa obranio je Wladimiro Falcone, ali je Cambiaso stigao do odbijanca, proigrao za Dušana Vlahovića, a Srbin lijepo poentirao.

Osam minuta kasnije stigao je novi pogodak u mreži Leccea, nakon centaršuta glavom je McKennie je glavom prebacio za Vlahovića koji dolazi do svog drugog pogotka. Prvotno je bilo dosuđeno zaleđe, ali je odluka promijenjena.

Konačan rezultat postavio je Gleison Bremer u 85. minuti nakon ubačaja Samuela Illinga Juniora. Do kraja se rezultat više nije promijenio, a za domaću ekipu je cijeli susret odigrao Marin Pongračić.