Napoli i Inter u Rijadu se bore za trofej pobjednika Superkupa

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 22.01.2024.

Kao i prošle godine, Talijani će pobjednika Superkupa i ove godine dobiti finalnim susretom u Saudijskoj Arabiji. Za trofej se bore Napoli i Inter...

Nije neka novost, ali niti nešto što navijači podržavaju. Međutim zbog zarade su i Talijani preselili borbu za trofej u Saudijsku Arabiju gdje odlučuju o osvajaču Superkupa.

Igraj na Superkup Italije na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U Rijadu se u finalu Superkupa sastaju Napoli i Inter koji su bili uspješni u polufinalnim susretima i tako došli u borbu za trofej. Društvene mreže pune su negativnih komentara, izostala je ona prava atmosfera, tribine nisu bile pune, a navijači nisu mogli u velikom broju do Saudijske Arabije.

Napoli je prvi izborio prolaz u finale pobijedivši Fiorentinu s 3:0. Neefikasnost se spominjala kao veliki problem Napolija, ovdje se to dodatno naglašavalo s obzirom da je Victor Osimhen na Afričkom kupu nacija, međutim Napoli je ipak slavio s 3:0 uz dva gola Alessija Zerbina te jedan Giovannija Simeonea.

U drugom polufinalu Inter je igrao protiv Lazija i slavio je također s 3:0. I to je bio očekivani rasplet, Inter je znatno kvalitetniji i to je potvrdio golovima Marcusa Thurama, Hakana Calhanoglua i Davidea Frattesija.

Interu je ovo 12. nastup u finalu Superkupa. Dosad je sedam puta osvojio trofej, jednako kao i gradski rival Milan, a samo Juventus ima više trofeja i nastupa u finalima. Juve je devet puta osvajao Superkup i još osam puta bio poražen u finalu.

Napoli je s druge strane dva puta osvajao Superkup i još dva puta gubio u finalu. Prvi trofej osvojio je 1990. godine kada je slavio s 5:1 protiv Juventusa predvođen Diegom Maradonom i uz po dva gola Andree Silenzija i Carece. Drugi trofej stigao je 2014. godine boljim izvođenjem jedanaesteraca ponovno protiv Juventusa.

Što su rekli

Walter Mazzarri, trener Napolija: "U svojoj trenerskoj karijeri ovo mi je drugi put da sam u finalu Superkupa i nadam se da ću ga sada i osvojiti. Dečkima bi puno značio osvojen trofej iako sam ja ponosan već činjenicom da sam drugi put u karijeri u finalu Superkupa. Nikada ne bih pristao na remi, uostalom moju momčad uvijek zanima isključivo pobjeda i tako ćemo i igrati."

Simone Inzaghi, trener Intera: "Mnogo puta ovakve utakmice odlučivali su detalji. Imali smo dva i pol dana za pripremu i nadam se da ćemo biti spremni za nastup. Igramo protiv prvaka Italije koji je slavio s 3:0 u polufinalu i to ne smijemo zaboraviti. U prvenstvu prolaze kroz teške trenutke, ali to je vrlo dobra i kvalitetna momčad."

Prošli dvoboj

U prvom dijelu sezone Inter je u Napulju slavio s visokih 3:0. Hakan Calhanoglu, Nicolo Barella i Marcus Thuram bili su strijelci.