Sinner izborio polufinale i zakazao veliki dvoboj protiv Đokovića

Branimir Korać • utorak, 23.01.2024.

Jannik Sinner nastavio je sa sjajnim nastupima i izborio je prolaz u polufinale Australian Opena. Sinner je slavio i protiv Andreja Rubljova koji nije uzeo niti set...

Očekivano polufinale gornjeg dijela ždrijeba Australian Opena. Novak Đoković i Jannik Sinner borit će se za ulazak u finale.

Igraj na mečeve Australian Opena na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bez ikakve dvojbe Sinner je dosad apsolutno najveći izazov za Đokovića na ovom turniru. Talijan briljira, nije izgubio dosad niti set, a u četvrtfinalu je slavio protiv Andreja Rubljova sa 6:4, 7:6, 6:3.

Još jedan veliki meč Sinnera koji je dominirao, a Rubljov može žaliti zbog izgubljenog drugog seta gdje je bio vrlo blizu pobjede.

Tu je Sinner u tie-breaku gubio 5:1, ali onda je osvojio čak šest poena zaredom i velikim preokretom uzeo drugi set.

Nakon toga u trećem setu bio je dovoljan jedan break za pobjedu.

Rubljov u cijelom meču nije uspio napraviti niti jedan break iako je imao osam prilika dok je Sinner u prvom i trećem setu po jednom uzeo servis protivniku.

U polufinalu ga čeka Đoković s kojim se prošle godine susreo četiri puta i dva puta je slavio.