Inaki Williams sišao s aviona pa s bratom srušio Barcelonu

Petar Jenjić • četvrtak, 25.01.2024.

Odigrane su dvije utakmice četvrtfinala Kupa kralja. Izdvaja se pobjeda Athletic Bilbaa protiv Barcelone, a jedan od pobjedničkih pogodaka postigao je Inaki Williams u produžetku nakon što je tek jutros sletio u Baskiju iz Obale Bjelokosti...

Athletic Bilbao - Barcelona 4:2

Četvrtfinale Kupa kralja donijelo nam je dvoboj dvije najtrofejnije momčadi ovog natjecanja. Barcelona je osvojila 31 izdanje ovog natjecanja, a Bilbao 23, no posljednji je za Baske stigao prije točno 40 godina.

Igraj na Primeru na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bilbao će nastaviti pohod na novi trofej u ovom natjecanju nakon što je nakon produžetaka slavio s 4:2. Posebno se ističu igre braće Williams, Inakija i Nica koji su postigli dva od četiri gola svoje ekipe te dodali i jednu asistenciju.

Nakon samo 34 sekunde igre domaćin je stigao do vodstva. Nakon velike gužve i dva odbijanca loptu je u mrežu pospremio Gorka Guruzeta.

Barcelona je izjednačila u 26. minuti kada je Yuri Berchiche išao izbiti loptu, a nju je u gol skrenuo Robert Lewandowski. Trenutak čarolije pokazao je Lamine Yamal šest minuta kasnije i sjajnim udarcem donio Barceloni vodstvo.

Početkom nastavka domaćin je izjednačio, Nico Williams je ubacio, a loptu je glavom u mrežu skrenuo Oihan Sancet. U dvije dobre situacije za Barcelonu bio je Yamal, no rezultat se do kraja regularnog dijela nije mijenjao pa smo gledali produžetke.

U sudačkoj nadoknadi prvog produžetka do sjajne situacije stigao je Inaki Williams, njegov udarac završio je na stativi, ali mu se odbio natrag u noge. Ovoga puta bio je savršeno precizan. Dodajmo da je Williams nastupao za Ganu na Afričkom kupu nacija.

Njegova reprezentacija je ispala s turnira, a on je iz Obale Bjelokosti stigao u Bilbao jutros. Znalo se da će odigrati posljednjih pola sata. Sila prilika natjerala ga je na nešto više, ali to mu sigurno neće preteško pasti.

Za kraj sjajne večeri poentirao je Nico Williams. Odigrana je polukontra, a mlađi brat Williams desnom vanjskom poentirao u suprotni kut.

Mallorca - Girona 3:2

Do polufinala je stigla i Mallorca koja je s 3:1 na domaćem terenu bila bolja od vodeće ekipe Primere, Girone, a sva tri pogotka postigla je u prvom poluvremenu.

Momčad je u vodstvo doveo Cyle Larin u 21. minuti, da bi u sljedećih 14 minuta dva gola postigao Abdon Prats, drugi iz kaznenog udarca.

Domaćin je u 68. minuti ostao s igračem manje nakon dva žuta kartona Antonija Railla, a Girona smanjila iz penala preko Cristhiana Stuanija. U šestoj minuti sudačke nadoknade zabio je Savio za 3:2, ali do velikog povratka nisu došli.

Mallorca je tri puta do sada igrala u finalu Kupa kralja, a osvojila ga je jednom, 2003. godine.