SuperSport HNL, 20. kolo, 26.01.2024, 17:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 1.090
Suci: Ante Čulina (Zagreb), Anto Marić (Zagreb), Dario Kolarević (Zagreb)
Slaven Belupo

[VIDEO] Farmaceuti odlično startali: Slaven Belupo i s igračem manje slavio kod Varaždina

Branimir Korać • petak, 26.01.2024.

U prvom susretu 20. kola SuperSport HNL-a Slaven Belupo gostovao je u Varaždinu. Igrači Roya Ferenčine odradili su dobru utakmicu i slavili s 2:1 iako su skoro pola sata igrali s igračem manje...

Slaven Belupo stigao je do tri velika boda u gostima kod Varaždina. Koprivničanci su odradili dobar posao, iskoristili su svoje prilike, a na drugoj strani uspjeli su limitirati domaćina na mali broj prilika.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U drugom poluvremenu Varaždinu se otvorila prilika za pobjedu, kod 1:1 u 69. minuti Slaven Belupo je ostao bez isključenog Agbekpornua, ali niti igrač više do kraja susreta nije puno značio Varaždinu. Čak štoviše, Farmaceuti su i stigli do pobjedničkog pogotka.

Varaždinci su bolje ušli u utakmicu i imali su inicijativu, izgledali su bolje, međutim izuzev dva pokušaja u desetoj minuti, nisu uspjeli napraviti nešto više. Zaprijetio je udarcem izvana Jurica Poldrugač, lopta se odbila u korner nakon kojeg glavom puca Marina, ali ne zabija.

Zato u 21. minuti gosti dolaze do pogotka. Lepinjica je napravio sjajan posao, presjekao je dodavanje domaćina, odmah je proigrao Mioča koji pak dodaje do Nongoha, a on iskosa pogađa snažno za svoj prvijenac i vodstvo Slavena.

Kada se činilo da će na odmoru na semaforu stajati 1:1, Varaždin je stigao do pogotka. Nakon kornera glavom je pucao Marina, ali lopta pogađa u ruku Lepinjicu i Čulina pokazuje na 11 metara. Loptu je uzeo Postonjski i rutinski pogodio za 1:1. Odmah nakon toga dosuđen je kraj prvog dijela.

U drugom poluvremenu nastavilo se u sličnom ritmu kao i u prvom dijelu. Veliku prednost Varaždin je dobio u 69. minuti kada je Agbekpornu zaradio drugi žuti karton i ostavio svoju momčad s igračem manje.

Međutim Varaždin to nije znao iskoristiti, Slaven je dobro stajao na terenu, a u 86. minuti dobio je meč loptu. Drožđek je na ulasku u kazneni prostor srušio Lepinjicu i dosuđen je kazneni udarac. Realizirao ga je Benedik Mioč za pobjedu gostiju.

Jalovi domaćin nije gotovo nijednom ozbiljno zaprijetio Sušku, mogao je to u sudačkoj nadoknadi napraviti Gudelj, ali u posljednji trenutak loptu mu je izbio Liber.