Juventus s igračem manje uzeo samo bod protiv Empolija, Pašalić igrao u slavlju Atalante

Petar Jenjić • subota, 27.01.2024.

Odigrane su dvije utakmice 22. kola talijanske Serie A. Za iznenađenje se pobrinuo pretposljednji Empoli koji je uzeo bod u Torinu kod Juventusa...

Nogometaši Juventusa nastavljaju niz neporaženosti, međutim, ne mogu biti zadovoljni današnjom domaćom utakmicom protiv pretposljednjeg Empolija koji je uspio uzeti bod.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Susret je završio rezultatom 1:1, a gostujući sastav tako je prekinuo niz od sedam pobjeda Juventusa u svim natjecajnima te uzeo četvrti bod u zadnja dva kola.

Juventus je ostao s igračem manje u 18. minuti nakon što je izravan crveni karton zaradio Arkadiusz Milik nakon oštrog starta nad Albertom Cerrijem.

Ipak, Stara dama prva je stigla do pogotka, a najbolje je nakon kornera u 50. minuti reagirao Dušan Vlahović koji je tako nastavio sjajnu golgetersku formu. To mu je bio peti gol u zadnje tri utakmice.

Bilo je to praktički sve od Juventusa koji je popustio u 70. minuti kada je udarcem izvana Tommaso Baldanzi zabio za izjednačenje gostiju.

Atalanta nastavlja borbu za pozicije koje vode u Ligu prvaka, a danas je na domaćem terenu s 2:0 bila bolja od Udinesea. Zadnji poraz upisala je još prije Božića od Bologne.

Oba pogotka stigla su u prvom poluvremenu, a dvije asistencije upisao je Charles De Ketelaere. Prvo je poentirao Aleksej Mirančuk, a zatim i Gianluca Scamacca.

Za domaću momčad je u 69. minuti ušao Mario Pašalić koji je šest minuta kasnije zaradio žuti karton. Za goste nije igrao Antonio Tikvić.