Milanski Inter se vratio na vrh ljestvice, Genoa do preokreta

HINA, Petar Jenjić • ponedjeljak, 29.01.2024.

Nedjelja je donijela pet utakmica u talijanskoj Serie A. Izdvaja se novo slavlje Intera koji je upisao pobjedu na neugodnom gostovanju kod Fiorentine...

U susretu 22. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na gostovanju pobijedio Fiorentinu sa 1-0 vrativši se na vrh ljestvice. Pogodak odluke zabio je Lautaro Martinez u 14. minuti.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Fiorentina je najbolju priliku za izjednačenje imala u 76. minuti međutim, Nicolas Gonzalez nije realizirao kazneni udarac. Jedanaesterac je skrivio vratar Yann Sommer udarivši u skoku M'Bala Nzolu, međutim, Švicarac se iskupio obranivši Gonzalezov udarac.

U ranije odigranom susretu Lazio i prvak Napoli su odigrali bez golova, ali i bez pravih prilika. Bila je to skromna utakmica sa samo jednim udarcem u okvir gola i to domaćina.

Monza je pobijedila Sassuolo s 1:0, Genoa je preokretom svladala Lecce s 2:1, dok su Verona i Frosinone odigrali 1:1.

Monza je do prve pobjede u zadnja tri kola, te ukupno sedme u sezoni, stigla golom Andreje Colpanija u 31. minuti. Martin Erlić nije nastupio za goste.

U susretu između Verone i Frosinonea nije bilo pobjednika. Domaćin je poveo u 45. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Tomaš Suslov. Verona je imala i jedanaesterac u 37. minuti, ali je Ondrej Duda nije bio uspješan. Izjednačio je Kaio Jorge u 58. minuti.

U prvom nedjeljnom dvoboju Genoa je na svom travnjaku preokretom svladala Lecce s 2:1.

Lecce je dominirao prvim dijelom, Crnogorac Nikola Krstović je u 14. minuti prvo promašio penal, ali se iskupio u 31. minuti golom za vodstvo gostiju.

Genoa je poravnala preko Matea Reteguija u 70. minuti, a šest minuta kasnije isti igrač je asistirao Gancu Calebu Ekubanu za pobjedu. Marin Pongračić je odigrao cijeli susret za Lecce, dok je Milan Badelj kod Genoe propustio susret zbog kartona.