Cedevita Junior dobro krenula protiv Heliosa, ali ipak upisala visok poraz

Petar Jenjić • utorak, 30.01.2024.

U utakmici osmog kola Druge ABA lige, Cedevita Junior izgubila je od Helios Domžala. Dobro je odigrala prvu četvrtinu, ali ostatak je potpuno pripao slovenskoj ekipi koja je slavila sa 88:68...

U tijeku je turnir Druge ABA lige u Novom Sadu, a svoju prvu utakmicu odigrala je Cedevita Junior i upisala poraz. Od zagrebačke momčadi bolji je bio Helios Domžale rezultatom 88:68 i tako stigao do omjera 3-5, koliko imaju i Vitamini.

Igraj na Drugu ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvu četvrtinu bolje je odigrala Cedevita, a zaključila je s okruglih deset poena prednosti (27:17). Međutim, već do kraja prvog poluvremena slovenska ekipa napravila je preokret i nakon 20 minuta igre prešla u vodstvo. Bilo je 46:43.

U nastavku susreta Helios je nastavio u istom ritmu i nije ispuštao prednost. Kako je utakmica odmicala, tako je razlika nastavila rasti, sve do konačnih +20.

Malcolm Bernard s 18 poena predvodio je pobjedničku momčad, dok je Blaž Mahkovic dodao 17 koševa i osam dodavanja.

Najbolji je kod Cedevite bio Jan Kosi s 14 koševa, dok je Ivan Karačić dodao 12 poena. 1. veljače igrat će protiv Sutjeske, a dva dana kasnije protiv Borca iz Banja Luke.