Južna Koreja se spasila u devetoj minuti nadoknade pa slavila nakon penala

Petar Jenjić • utorak, 30.01.2024.

Novi četvrtfinalist Azijskog kupa je Južna Koreja koja je u dramatičnom dvoboju svladala Saudijsku Arabiju nakon boljeg izvođenja penala...

Južna Koreja izborila je četvrtfinale Azijskog kupa nakon što je boljim izvođenjem penala izbacila Saudijsku Arabiju. Nakon 120 minuta igre bilo je 1:1.

Igraj na Azijski kup na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon prvog poluvremena nije bilo golova, a na odmoru su Saudijci mijenjali i ubacili Abdullaha Radifa. Samo 33 sekunde kasnije igrač Al Shababa poentirao je za vodstvo svoje ekipe.

Korejci su dugo napadali, a njihov protivnik odolijevao. Tako je bilo sve do devete od deset minuta sudačke nadoknade. Nakon jednog centaršuta Young-Woo Seol glavom je prebacio za Gue-Sung Choa koji skreće loptu u mrežu.

Produžeci nisu donijeli promjenu rezultata, a sva četiri izvođača Koreje bila su precizna. Za Saudijce su u trećoj i četvrtoj seriji promašivali Sami Al Najei i Abdulrahman Ghareeb.

Dodajmo i to da će u četvrtfinalu igrati protiv Australije.