Hezonji pobjeda, Brankoviću poraz, Baskonia i Valencia do važnih slavlja

Branimir Korać • četvrtak, 01.02.2024.

Odigrana su četiri susreta 25. kola Eurolige, a nekih većih iznenađenja nije bilo. Favoriti su stigli do pobjeda...

Olympiakos je odnio pobjedu s gostovanja kod Bayerna od kojeg je bio bolji sa 76:72. Bayern je pokušavao uhvatiti priključak u posljednjoj dionici, u jednom trenutku je došao do jednog poena minusa, ali brzo je Olympiakos odgovorio i domaćin nije imao posjed za preuzimanje vodstva.

Igraj na utakmice Eurolige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Goste su do pobjede predvodili Thomas Walkup sa 16 poena i osam asistencija te Filip Petrušev s 14 poena. Kod Bayerna po 18 poena ubacili su Sylvain Francisco i Serge Ibaka (osam skokova) dok je Danko Branković za sedam minuta ubacio dva poena (1/1 za dva).

Baskonia je upisala važnu pobjedu protiv Maccabija u borbi za doigravanje. Ovom pobjedom Baski su se izjednačili omjerom s Maccabijem, ali i što je također bitno, slavili su s većom razlikom nego što su izgubili u gostima.

Najbolji kod Baskonije bili su Markus Howard s 26 poena, Chima Moneke s 15 poena i 15 skokova te Maik Kotsar s deset poena i devet skokova. Kod Maccabija Wade Baldwin je ubacio 25 poena uz šest asistencija, a po 12 poena dodali su Jasiel Rivero i Josh Nebo.

Real je očekivano slavio kod kuće protiv Asvela, možda ne onoliko uvjerljivo kao što se očekivalo. No pobjeda na kraju ipak nije bila upitna i pripala je Realu koji je mogao i uvjerljivije do pobjede.

Prvo ime susreta bio je Guerschon Yabusele s 26 poena, Gabriel Deck dodao je 12 poena, a Mario Hezonja za 25 minuta upisao je devet poena (2/9 za dva, 1/2 za tri, 2/2 slobodna bacanja) uz četiri skoka. Kod Asvela Paris Lee je ubacio 23 poena uz sedam asistencija, a Mike Scott dodao je 18 poena uz šest skokova.

Do vrijedne gostujuće pobjede stigla je i Valencia koja je bila bolja od Albe. Gosti su potpuno dominirali, lako su došli do prednosti i već uoči posljednjih deset minuta sve je bilo riješeno.

Odlični kod Valencije bili su Semi Ojeleye s 18 poena i sedam skokova te Chris Jones s 14 poena i osam asistencija. Kod domaćina Matt Thomas ubacio je 15 poena, a Khalifa Koumadje dodao je 13 poena i pet skokova.