Šibenka bez prave šanse protiv MZT-a

Petar Jenjić • petak, 02.02.2024.

Košarkaši Šibenke upisali su poraz u devetom kolu Druge ABA lige. Do pobjede je stigla sjevernomakedonska ekipa MZT Skopje s 93:77...

Svoju drugu utakmicu na turniru Druge ABA lige u Novom Sadu odigrala je Šibenka koja je upisala i drugi poraz. Nakon izgubljene utakmice poslije produžetka protiv Pelistera, Narančasti su izgubili protiv još jedne sjevernomakedonske ekipe.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Danas je na drugoj strani bilo MZT Skopje koje nije ponudilo previše prilika hrvatskoj ekipi. Rezultatom 93:77 je došla do svoje šeste pobjede sezone, dok je Šibenka sada na omjeru 1-8.

Osim na samom početku, Šibenka je cijeli susret bila u zaostatku. Nakon prve četvrtine bilo je 25:20, a na poluvremenu čak 18 razlike (55:37). Do kraja susreta MZT nije imao prevelikih problema sačuvati vodstvo.

Po 15 poena u pobjedničkim redovima ubacila su dobro znana lica s hrvatskih parketa, Marko Baković koji je skupio i sedam skokova, te Eyassu Worku koji je dodao i šest asistencija.

Luka Skorić s 19 poena i šest skokova predvodio je Šibenku, dok su po 18 koševa dodali Marko Lukić (13 skokova) i Antonyo Foreman.