Bayern preokretom svladao Borussiju Mönchengladbach, Leverkusen ostaje na vrhu

Filip Mihoković • subota, 03.02.2024.

S početkom u 15:30 sati odigrano je pet utakmica 20. kola Bundeslige, a stanje na vrhu tablice nije se promijenilo budući da su i vodeći Leverkusen i drugoplasirani Bayern uvjerljivo svladali suparnike...

Uvjerljive pobjede Leverkusena i Bayerna, vodećih dviju momčadi lige, obilježile su 20. kolo Bundeslige. Bayern je ugostio Borussiju Mönchengladbach i iako je gostujuća momčad prva došla do vodstva, domaćin je suvereno slavio 3:1. Leverkusen je u očekivanju sljedećeg kola protiv Bayerna otputovao u Darmstadt te dvama pogocima Nathana Telle osvojio sva tri boda. Leverkusen je tako ostao s dva boda prednosti nad Bayernom, a sljedeće kolo moglo bi utrku za prvenstvo Njemačke učiniti još neizvjesnijom.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bayern nije dobro otvorio susret. Igrači Mönchengladbacha vršili su pritisak od prve minute te su došli do vodstva u 35. minuti. Jordan Siebatcheu pronašao je Nicu Elvedija koji je svladao Manuela Neuera za 1:0. Domaćin nije mogao bolje reagirati na primljeni pogodak, deset minuta kasnije, u završnici prvoga dijela, Thomas Muller daje loptu za Aleksandra Pavlovića, a 19-godišnji veznjak vraća Bayern u utakmicu.

U drugom dijelu susreta Bayern je demonstrirao šampionsku kvalitetu, uputivši devet udaraca od kojih je šest otišlo u okvir gola. U 70. minuti Harry Kane dobio je poklon gostujuće momčadi te glavom donio vodstvo domaćinu, a potvrdu pobjede donio je Matthijs de Ligt u 86. minuti. Leroy Sane uputio je centaršut iz slobodnog udarca koji Nizozemac glavom posprema za konačnih 3:1.

Bochum će biti razočaran ishodom susreta protiv Augsburga budući da je ispustio tri boda u samom završetku utakmice. Domaćin je u vodstvo došao golom Moritza Broschinskija koji je prvi stigao do odbijanca u šesnaestercu te glavom zabio u 33. minuti. Vodstvo je Bochum zadržao do 90. minute kada oštra lopta pogađa braniča u ruku te je nakon provjere VAR-a dodijeljen jedanaesterac. Ermedin Demirović precizno šalje loptu u donji lijevi kut za konačnih 1:1. Kristijan Jakić bio je u početnom sastavu Augsburga te odigrao 81 minutu, a Dion Drena Beljo susret je proveo na klupi.

Vodeća momčad Bundeslige, BayerLeverkusen Xabija Alonsa, nastavlja s uvjerljivim predstavama te sve više izgleda kao ekipa koja bi mogla svrgnuti Bayern s trona Njemačke. Ovog puta nastradao je Darmstadt, a do novih tri boda gostujuća momčad došla je dvama pogocima Nathana Telle. U 33. minuti Alejandro Grimaldo uputio je centaršut, a 24-godišnji Nigerijac bio je precizan glavom za 1:0.

Veznjak je i potvrdio pobjedu Leverkusena u drugom dijelu. U 52. minuti, samog u šesnaestercu, pronašao ga je Florian Wirtz, a Tella udarac plasira pod prečku za konačnih 2:0. Leverkusen pobjedom ostaje dva boda ispred Bayerna protiv kojeg će igrati u sljedećem kolu, a dodatnu pripremu imat će prije toga u Kupu protiv Stuttgarta.

Stuttgart je uvjerljivom pobjedom na gostovanju kod Freiburga potvrdio ozbiljne ambicije koje gaji ove sezone. Treća momčad Bundeslige brzinski je postigla dva pogotka, u trećoj i sedmoj minuti, te ostvareno vodstvo nije ispuštala do kraja. Deniz Undav primio je loptu na rubu 16 metara te uputio sjajan udarac uz lijevu stativu za 1:0, a vodstvo je samo četiri minute nakon udvostručio Chris Fuhrich naletjevši na Undavovu loptu unutar kaznenog prostora.

Da stvar za domaćina bude gora, u 18. minuti Merlin Rohl zaradio je direktni crveni karton nakon oštrog starta. Freiburg je uspio smanjiti zaostatak u završnici prvog dijela, udarac iz kuta izveo je Vincenzo Grifo, a precizan glavom za 2:1 bio je Lukas Kubler. Na kraju je ipak Stuttgart potvrdio pobjedu sjajnim golom Maximiliana Mittelstadta, a asistent je ponovno bio Undav. Nijemac je 74. minuti primijetio da je Noah Atubolu izašao ispred gola te lobao vratara Freiburga za konačnih 3:1.

Werder Bremen je na gostovanju u Mainzu došao do vodstva već u drugoj minuti. Marvin Ducksch našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme, dočekavši odbijanac unutar šesnaesterca te zakucavši loptu nisko, uz desnu stativu. Domaćin je bio bolji i prijetio do kraja susreta, uputivši 20 udaraca u odnosu na Werderovih šest, no nije uspio realizirati niti jednu od prilika te je Werder slavio 1:0.