SuperSport HNL, 21. kolo, 04.02.2024, 15:00 h, Rujevica, gledatelja: 7.588
Suci: Ante Čulina, Luka Pušić, Dario Kolarević; 4. sudac: Zdenko Lovrić
3:0(2:0) Istra 1961
Istra 1961

[VIDEO] Rijeka lako slavila protiv Istre 1961 i vratila se na vrh ljestvice

Branimir Korać • nedjelja, 04.02.2024.

Rijeka je ponovno vodeća momčad na ljestvici SuperSport HNL-a. Slavila je protiv Istre 1961 s glatkih 3:0 i preskočila Hajduk na vrhu.

Rijeka je imala lakši posao u regionalnom derbiju nego što se to očekivalo. Sopićeva momčad dominirala je od samog početka susreta dok smo od Istre vidjeli vrlo malo toga.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pobjeda u Splitu dodatno je pojačala zanimanje za ovu utakmicu i tribine su bile rasprodane tako da je Rijeka u vrlo lijepoj atmosferi ugostila Istru.

Već iz prve prave akcije Rijeka je stigla do vodstva. U desetoj minuti Marko Pjaca lijepo je prevario čuvara na lijevoj strani i ubacio u sredinu gdje utrčava iz drugog plana Hodža i glavom šalje loptu u Majkićevu mrežu.

I nakon postignutog gola Rijeka je bila bolji protivnik iako je Istra jednom uspjela zaprijetiti, ali lopta se od Vuka odbila u gol aut.

U 32. minuti kazneni udarac za Rijeku. Sve je počelo ubačenom loptom Smolčića iz auta, u skoku je bio Marešić kojeg lopta pogađa u ruku, a Čulina nakon pregleda snimke pokazuje na 11 metara. Loptu je uzeo Niko Janković i povisio na 2:0.

Janković je ubrzo morao napustiti igru zbog ozljede, a zamijenio ga je Dejan Petrovič, no nije se osjetilo na igri Rijeke da joj nedostaje jedan od glavnih aduta.

Za to je zaslužan i Antonio Maurić koji je u 45. minuti zakašnjelo s leđa startao na Selahija i zaradio izravni crveni karton.

Odmah na početku drugog dijela istaknuo se Lovro Majkić sjajnom obranom nakon dobrog udarca Hodže, Pašalić mu je pripremio priliku, ali Hodža nije zabio.

U drugom dijelu Željko Sopić predstavio je i novo pojačanje Mirka Marića koji se odmah upisao među strijelce. U 74. minuti Smolčić je nisko ubacio u kazneni prostor gdje Marić dolazi ispred čuvara i lakoćom zabija.

Deset minuta kasnije Rijeka je mogla i do četvrtog pogotka, ovaj puta Pjaca je dobrim udarcem izvana stavio Majkića na muke.

Do kraja nije bilo nikakvih promjena i Rijeka je zadržala visokih 3:0 te mirno došla do pobjede.