Laku noć, Beograde: Split srušio Partizan!!

Petar Jenjić • ponedjeljak, 05.02.2024.

Sjajna, zaista sjajna večer Splita u beogradskoj Štark Areni. Žuti su odigrali vrhunsku utakmicu na obje strane terena i nadigrali Partizan za najveću pobjedu sezone...

Nakon čarobnog Badnjaka i pobjede Zadra, teško je bilo za očekivati još jednu veliku večer jednog hrvatskog kluba u ABA ligi. Ipak, na našu veliku radost, dobili smo je - i to u beogradskoj Štark Areni!

Igraj na ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Split je odigrao odličnu utakmicu na gostovanju kod Partizana i nadigrao ga rezultatom 74:67. Žuti su iskoristili nešto slabiju šutersku večer protivnika i apsolutno zasluženo došli do velike, zaista velike pobjede.

Početak utakmice pripao je Splitu, ali završnica prve četvrtine domaćoj ekipi koja je nakon deset minuta vodila s 19:17. Međutim, koliko god bila razlika u kvaliteti, dojam je da je hrvatska momčad nezasluženo gubila.

Pokazalo se to u drugoj dionici u kojoj je Split od zaostatka 26:24 došao do vodstva 34:28, a minutu i pol prije kraja poluvremena imao je i osam koševa viška (38:30). Tricom Lewisa Sullivana, koji je igrao sjajno, došao je prve dvoznamenkaste prednosti (41:30), a tricom Vita Kučića još podebljao prednost.

Nakon dobre role Shannona Shortera tricu je zabio Tonko Vuko za velikih 19 koševa viška (53:34). Nakon odlaska na 20 razlike, nije bilo za očekivati da će Partizan ostati bez ikakvog odgovora. Uspio se domaćin malo spustiti, ali uoči zadnjih deset minuta bilo je 59:45.

Domaćin je posljednju četvrtinu otvorio sa 7:2 i došao na devet koševa zaostatka (61:52). Serijom 6:0 Split je uzvratio i vratio se na veću prednost. Gosti su čuvali prednost, a Partizan se probudio i tricom se spustio na sedam koševa minusa (72:65), 50 sekundi prije kraja.

Nakon poena Tonija Perkovića, priči je bio kraj. Split je do pobjede predvodio Shannon Shorter s 18 koševa i osam skokova, dok je Lewis Sullivan dodao 15 poena.

Partizan je šutirao samo 4/30 za tricu, a jedini dvoznamenkast bio je James Nunnally s deset koševa.