PSG i Lyon prošli u četvrtfinale, Ćaleta-Car igrao u pobjedi protiv Lillea

Branimir Korać, HINA • četvrtak, 08.02.2024.

Nogometaši četvrtoligaša Le Puy Foot 43 Auvergnea priredili su podvig plasiravši se u četvrtfinale francuskog kupa nakon što su u susretu osmine finala pobijedili drugoligaša Laval s 2:1.

Plasman u četvrtfinale izborili su i PSG, Lyon, Nice, Strasbourg, te Valenciennes. U utorak se među osam najboljih plasirao i Rennes, a posljednjeg putnika doznat ćemo u četvrtak kada se sastaju trećeligaš Rouen i Monaco.

Igraj na utakmice francuskopg kupa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Le Puy Foot 43 Auvergne je prvi put u povijesti dogurao do četvrtfinala, a junak susreta bio je Jules Meyer koji je zabio oba gola za domaćine, pri čemu odlučujući iz jedanaesterca u sudačkoj nadoknadi. Za goste je strijelac bio Tchokounte u 85. minuti.

Utakmica je igrana na stadion Charles-Massot pred gotovo 5.000 gledatelja koji su razgrabili ulaznice za ovaj ogled.

PSG je igrao protiv Bresta, koji se trenutačno nalazi na trećem mjestu Le Championnata. Ova dva kluba su nedavno u prvenstvu odigrala 2:2, no ovoga puta nije bilo novog iznenađenja.

Parižani su poveli 2:0 golovima Mbappea (34) i Danila Pereire (37). Tračak nade gostima donio je Mounie u 65. minuti, no četiri minute kasnije Brest je ostao s igračem manje nakon što je isključen Brasier zbog oštrog prekršaja nad Mbappeom.

PSG je priču zaključio golom Goncala Ramosa u sudačkoj nadoknadi.

Lyon se probio među osam najboljih nakon što je u susretu osmine finala porazio Lille sa 2:1. Domaćin je poveo u 40. minuti golom Emmanuela Orbana na asistenciju Mathisa Cherkija. Upravo je Cherki u 47. minuti povisio na 2:0, da bi šest minuta kasnije smanjio Alexandro.

Za Lyon je cijeli susret igrao hrvatski nogometaš Duje Ćaleta-Car, dok Dejan Lovren nije nastupio.

Nice je lako pobijedila u Montpellieru sa 4:1, a dalje idu i Strasbourg, te Valenciennes.

U utorak je Rennes na gostovanju deklasirao Sochaux sa 6:1, a u posljednjem susretu u četvrtak će igrati Rouen i Monaco.