Zabok odigrao odličnu utakmicu i svladao Split!

Petar Jenjić • četvrtak, 08.02.2024.

Košarkaši Zaboka upisali su veliku pobjedu u dvoboju 21. kola domaćeg prvenstva. Na domaćem terenu svladali su Split s 88:82...

Samo tri dana nakon velike pobjede kod Partizana, košarkaši Splita gostovali su u domaćem prvenstvu kod Zaboka i upisali poraz od puno raspoloženijeg protivnika.

Igraj na utakmice Eurolige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ova utakmica gotovo da je preslika dvoboja Partizana i Splita. Ovoga puta su Žuti bili u ulozi ekipe koja je jača, a Zabok u podređenom položaju koji je danas odigrao na svom maksimumu i zasluženo slavio 88:82.

Nakon što je Split prvu četvrtinu dobio s 24:21, u drugoj je Zabok ubacio čak 30 poena, a primio 12 i na poluvremenu imao 15 koševa prednosti (51:36). Nastavak susreta nije donio promjenu po pitanju vodstva domaće momčadi.

Split se u završnici uspio jako primaknuti i doći na četiri koša minusa (82:78). Više od toga nije išlo, a nedostajalo je i vremena.

Zabok, kojem je ovo deseta pobjeda sezone, predvodio je Nick Neal sa 17 koševa i sedam asistencija, dok je Antonio Črnjević dodao 16 koševa i osam skokova.

Najbolji je kod Splita bio Toni Perković s 22 koša, dok je James Funderburk dodao 17 poena i šest skokova.