Drugoligaš remizirao s Antwerpom u prvoj polufinalnoj utakmici

Petar Jenjić • četvrtak, 08.02.2024.

Oostende je bio domaćin Antwerpu u prvoj polufinalnoj utakmici belgijskog kupa. Drugoligaš je dobro parirao, a susret je završio bez golova...

Odigrana je prva utakmica polufinala belgijskog kupa u kojoj je drugoligaš Oostende bio domaćin branitelju naslova Antwerpu. Utakmica je završila rezultatom 1:1, a oba gola pala su u prvom poluvremenu.

Igraj na belgijsko prvenstvo na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su poveli u 24. minuti kada je prekrasnim udarcem Mahamadou Doumbia matirao protivničkog vratara. To mu je bio drugi gol u zadnje četiri utakmice.

Na odgovor se čekalo do 37. minute kada je još ljepši pogodak na drugoj strani postigao Ewan Henderson koji je udracem izvana svladao Sennea Lammensa. Do kraja susreta rezultat se više nije promijenio.

Dodajmo i to da je Oostende do sada kroz povijest jednom igrao finale kupa, dok je Antwerp četiri puta osvajao ovo natjecanje. Uzvrat je na rasporedu 29. veljače.