Ivan Prtajin zabio u remiju Wehena s Nürnbergom

Filip Mihoković • petak, 09.02.2024.

U 22. kolu druge Bundeslige Wehen je ugostio Nürnberg. Susret je završio remijem 1:1, a pogodak za momčad iz Wiesbadena postigao je Ivan Prtajin...

Jedanaestoplasirani Wehen u 22. kolu ugostio je Nürnberg, osmoplasiranu momčad njemačke druge Bundeslige. Wehen je došao do vodstva pogotkom hrvatskog napadača Ivana Prtajina, no nije izdržao pritisak gostiju te je utakmica završila remijem 1:1.

Igraj na utakmice druge Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Wehen je u posljednjih pet susreta ostvario samo jednu pobjedu te je u utakmici protiv Nürnberga tražio važna tri boda za prijelaz u gornju polovicu ljestvice. U sličnoj situaciji sa samo jednom pobjedom u zadnjih pet utakmica je bio i Nürnberg, a na kraju su momčadi, na obostrano nezadovoljstvo, podijelile bodove.

Domaćin je došao u vodstvo u 61. minuti pogotkom Prtajina. Thijmen Goppel pronašao je Prtajina samog na rubu šesnaesterca, a 27-godišnji hrvatski napadač plasirao je loptu u donji desni kut.

Slavlje domaćina, međutim, nije potrajalo. Samo devet minuta kasnije, Erik Wekesser upućuje loptu za Ivana Marqueza, a španjolski branič svladava vratara za izjednačenje i konačnih 1:1.

Ivan Prtajin postigao je jedini pogodak za Wehen te je odigrao skoro cijeli susret. Zamijenjen je u devetoj minuti sudačke nadoknade, a ovo mu je osmi pogodak u 19 utakmica ove sezone.