La Liga, 24. kolo, 10.02.2024, 18:30 h
Real Madrid
Real Madrid 4:0 Girona
Girona

Real Madrid napravio veliki korak prema tituli uvjerljivom pobjedom protiv Girone

Filip Mihoković • subota, 10.02.2024.

U dugo iščekivanom susretu prvih dviju momčadi La Lige, Real Madrid ugostio je Gironu, a momčad Carla Ancelottija deklasirala je neočekivane pretendente na titulu ostvarivši visoku pobjedu od 4:0...

U 24. kolu La Lige, vodeći Real Madrid dočekao je drugoplasiranu Gironu. Michelova momčad najpozitivnije je iznenađenje ove sezone, osvojivši 56 bodova u 23 susreta te je trenutno najozbiljnija prijetnja za uzimanje titule Kraljevskom klubu. Realovci i Carlo Ancelotti ozbiljno su shvatili tu prijetnju te zadali težak poraz gostima postignuvši četiri pogodaka unatoč brojnim ozljedama.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Real je u ovaj susret ušao bez ijednog stopera budući da je nekoliko sati prije početka otpisan Antonio Rudiger zbog ozljede mišića, a David Alaba i Eder Militao već duže izbivaju zbog ozljede koljena. To nije spriječilo Kraljeve da održe lekciju Gironi, a prvi pogodak postigao je Vinicius Junior već u šestoj minuti fantastičnim udarcem iz daljine koji od desne stative odlazi u gol.

Vinicius je nastavio igrati fenomenalno, a u 35. minuti dugom loptom uposlio je Judea Bellinghama koji udvostručuje prednost domaćina s kojom su otišli i na odmor.

Nakon pauze situacija na terenu se nije promijenila, a gostujuća momčad nije izgledala kao ista ekipa koja je predvodila La Ligu ove sezone. U 54. minuti Bellingham se ponovno upisuje u strijelce nakon što je odbijanac zakucao nisko po sredini mreže. Englezu je to 16. pogodak u La Ligi ove sezone, no napustio je teren samo tri minute nakon što bi moglo prouzročiti nove brige Ancelottijevoj momčadi.

Vinicius je okrunio sjajnu partiju još jednom asistencijom u 61. minuti, a u strijelce se upisao Rodrygo odličnim udarcem s ruba šesnaesterca koji odlazi unutar desne stative. Madriđani su u posljednjoj minuti imali priliku doći i do petog pogotka, no Joselu s bijele točke pogađa lijevu vratnicu te susret završava 4:0. Luka Modrić ušao je u igru u 70. minuti zamijenivši Tonija Kroosa.

Kraljevski klub sada bježi pet bodova za Gironom te je napravio veliki korak ka 36. tituli La Lige u povijesti kluba, a preostaje vidjeti hoće li tu prednost i zadržati do kraja unatoč brojnim ozljedama ključnih igrača.