Fiorentina napunila mrežu Frosinonea, Moro s Bolongom nadigrao Pongračićev Lecce

Petar Jenjić • nedjelja, 11.02.2024.

Odigrane su tri utakmice 24. kola talijanske Serie A. Pobjedama se vratila Fiorentina, Bologna je potpuno nadigrala Lecce, dok su Monza i Verona odigrali bez golova...

Nogometaši Fiorentine došli su do domaće prventvene pobjede nad Frosinoneom od čak 5:1 u dvoboju 24. kola talijanskog nogometnog prvenstva. Fiorentina je tako zaustavila crni niz bez pobjede i nakon tri poraza i remija, Viole su konačno došle do pobjede, prve u 2024. godini

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U jednostranoj utakmici talijanski reprezentativac Andrea Belotti, na posudbi iz AS Rome tijekom zimskog prijelaznog roka, postigao je svoj prvi pogodak u ljubičastom dresu u 16. minuti, a Francuz Jonathan Ikoné udvostručio je vodstvo tri minute kasnije.

Lucas Martinez, Nicolas Gonzalez i Antonin Barak zabili su još za momčad iz Firence, dok je počasni gol za goste dao Luca Mazzitelli u 66. minuti.

Nogometaši Bologne razbili su na domaćem terenu Lecce s 4:0 i tako se vratili na diobu četvrtog mjesta, barem privremeno. Gostima je ovo četvrti poraz u zadnjih pet utakmica

Bologna je povela u petoj minuti kada je odbijanac u mrežu pospremio Sam Beukema. To mu je bio prvi pogodak u Serie A. Polovicom prvog poluvremena podebljao je Riccardo Orsolini nakon asistencije Stefana Posha.

U drugom poluvremenu domaćin je postigao još dva pogotka, prvo je svoj drugi gol postigao Orsolini, da bi konačan rezultat postavio Jens Odegaard.

Nikola Moro ušao je u igru za Bolognu u 78. minuti, dok je za Lecce Marin Pongračić odigrao cijeli susret.

Dodajmo i to da je dvoboj Monze i Verone završio bez golova.