SuperSport HNL, 22. kolo, 11.02.2024, 17:10 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Duje Strukan, Alen Jakšić, Vice Vidović; 4. sudac: Zdenko Lovrić
Jorge Obregon 66' (11m), 75' (11m)
Rijeka

[VIDEO] Nova drama u Velikoj Gorici: Četiri kaznena udarca u teškim uvjetima, Rijeka ipak slavila!

Mihaela Bradovski • nedjelja, 11.02.2024.

Još jednom su Gorica i Rijeka odigrale utakmicu za dugo sjećanje. Ponovno je Rijeka bila bolja, ovaj put na potopljenom travnjaku u dvoboju u kojem su dosuđena četiri kaznena udarca od kojih prva dva nisu realizirana...

Nakon što su nedavno igrali na zaleđenom travnjaku u teškim uvjetima u Velikoj Gorici, Gorica i Rijeka današnji dvoboj počeli su u idealnim uvjetima. No, nije dugo trajalo.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Svega nekoliko minuta nakon početka dvoboja spustio se na Veliku Goricu jak pljusak i bilo je sve teže igrati. Međutim dok je travnjak još bio u dobrom stanju, Rijeka je kreirala nekoliko prilika.

U 15. minuti Janković je ušao u 16 metara i pucao iskosa, ali lopta ide u korner. Nakon kornera Pjaca puca glavom, na drugoj vratnici Radeljić vrlo malo kasni i ne stiže ugurati loptu u mrežu.

Niti pet minuta kasnije na travnjaku su već bile velike lokve vode i bilo je jasno da će u takvim uvjetima teško biti nekog kvalitetnog nogometa.

Međutim i jedni i drugi nastavili su se boriti i nisu posustajali, bez obzira koliko je travnjak težak bio. U tim uvjetima bilo je i ponešto nekontroliranih prekršaja, pa je tako nastradao Janković koji je morao napustiti igru u 34. minuti. Nekoliko teških prekršaja pretrpio je i Hodža, a jedan bolan udarac zaradio je i Radeljić.

To se dogodilo u 45. minuti kada je naletio na odbijenu loptu, opalio svom snagom i pogodio u postavljenu nogu Jurića nakon čega je poslije VAR provjere dosuđen kazneni udarac za Rijeku. Loptu je uzeo Marko Pjaca i pucao visoko preko gola.

Goričani su u prvom dijelu svega dva puta zaprijetili i to iz slobodnog udarca preko Jurića koji je pucao malo preko grede i duboko u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena preko Matavža kada je Smolčić skrenuo loptu pokraj gola.

Početak drugog poluvremena bio je buran, Gorica je imala u prvih deset minuta sjajne prilike za vodstvo. Prvo je dosuđen kazneni udarac nakon što je Radeljić srušio Mitrovića u 16 metara, ali Ante Matej Jurić puca identično kao Pjaca visoko preko gola.

U 55. minuti Labrović spašava. Nakon kornera glavom je dobro pucao Jurić, Labrović odbija refleksno, a nakon toga brani i pokušaj Leša.

Rijeka je ipak povela iz trećeg kaznenog udarca koji je dosuđen u 65. minuti. Rukom je u kaznenom prostoru igrao Leš, ovaj put loptu je uzeo Obregon i zakucao je u mrežu za vodstvo Riječana.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima! Novi kazneni udarac, čak četvrti, dosuđen je u 75. minuti zbog prekršaja Maloče nad Pjacom, Obregon se potvrdio kao dobar izvođač i u ovim uvjetima te je poslao loptu u mrežu za 2:0.

Ostalo je do kraja tih 2:0, velika tri boda za Rijeku u uvjetima u kojima nije bilo moguće igrati smisleni nogomet. Tri boda su tu i oni se pamte.