Pašalić asistirao u pobjedi Atalante, Milan svladao Napoli

HINA, Petar Jenjić • nedjelja, 11.02.2024.

Odigrane su još dvije utakmice 24. kola talijanske Serie A. Mario Pašalić upisao je asistenciju u pobjedi Atalante, dok je Milan minimalno slavio protiv Napolija...

Genoa - Atalanta 1:4

Uspješno su nogometaši Atalante odradili gostovanje u 24. kolu talijanske Serie A, s 4:1 su pobijedili Genou te su učvrstili četvrto mjesto na ljestvici.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Za goste je udarnoj momčadi zaigrao hrvatski reprezentativac Mario Pašalić koji je ujedno asistirao kod prvog pogotka na utakmici. Pašalić je dodao Charles De Keteraereu koji je odlično s vrha šesnaesterca pogodio za 1:0 Atalante.

Domaćin je izjednačio u 51. minuti, a strijelac je bio Ruslan Malinovskij, ali samo četiri minute kasnije opet su gosti iz Bergama poveli. Pogodak je dao Teun Koopmeiners.

Duboko u sudačkoj nadoknadi Atalanta je iz kontranapada postigla još dva pogotka, a u oba slučaja akcije je pokrenuo Pašalić. Strijelci su bili Davide Zappacosta i El Bilal Toure.

Pašalić je odigrao cijelu utakmicu za goste, dok je kod domaćina Milan Badelj zamijenjen u 63. minuti.

Milan - Napoli 1:0

Napoli je nešto bolje ušao u susret, u desetoj minuti okvir gola pogodio je Giovanni Simeone, ali osim toga nismo previše toga vidjeli.

Na polovici prvog poluvremena Milan je došao u vodstvo. Rafael Leao asistirao je Thea Hernandeza koji je izašao pred protivničkog vratara i matirao ga za 1:0 Rossonera.

U drugom poluvremenu nije bilo promjene rezultata, iako za propuštenim više može žaliti gostujuća ekipa koja je u sudačkoj nadoknadi tražila i penal zbog igranja rukom, ali i potencijalnog prekršaja nad Di Lorenzom, no ništa od toga nije bilo.

Milanu je ovo bila četvrta pobjeda u zadnjih pet prvenstvenih utakmica i tako je barem privremeno došao na bod zaostatka za Juventusom.