Vodeni sportovi

Hrvatski vaterpolisti za finale se bore protiv senzacionalnih Francuza

Branimir Korać • utorak, 13.02.2024.

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u polufinalu Svjetskog prvenstva u Dohi igrat će protiv Francuske. Francuzi su u četvrtfinalu šokirali Mađarsku i svladali su je s 11:10...

Mađari su u četvrtfinale protiv Francuske ušli kao veliki favoriti, vrlo samouvjereno, ali nisu uspjeli ostvariti cilj i upisati očekivanu pobjedu. Francuska je kreirala veliko iznenađenje i na kraju je slavila s 11:10.

Igraj na vaterpolske utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Malo tko je uopće mogao zamisliti da će Mađarska upisati ovdje poraz, a većim dijelom susreta i izgledalo je kao da sigurno ide prema pobjedi. No, u završnici su se Francuzi potpuno vratili u utakmicu i puni samopouzdanja otišli do pobjede.

Sredinom treće četvrtine Mađarska je vodila s 8:4 i sigurno plovila prema polufinalu, a onda su krenuli problemi.

Najbolji Francuzi Vernoux, Bodegas i Crousillat smanjili su zaostatak na 8:7 i kod Mađara se počela javljati nervoza, posebno jer su izgubili sigurnost u napadu.

Nemet je uspio dovesti Mađarsku na plus dva ali, tada kreće nova serija Francuske 3:0 i potpuni preokret.

Dvije minute prije kraja Angyal je izjednačio na 10:10, Mađari ne koriste dva napada, a onda u posljednjim sekundama sjajni Vernoux zabija za pobjedu Francuske.

Naravno da je ovo veliko iznenađenje, posebno jer je Mađarska, za razliku od Europskog prvenstva u Hrvatskoj, doputovala sa svojim zvijezdama i nadala se borbi za zlato. Ovako je doživjela pravi šok i ostala je bez polufinala.

Francusku su predvodili s pet golova fantastični Thomas Vernoux, a tri je dodao Ugo Crousillat. Kod Mađarske Gergo Zalanki postigao je tri gola.

Prema sadašnjem rasporedu, Hrvatska i Francuska trebali bi igrati u četvrtak s početkom u 18:30.