Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala - prve utakmice, 14.02.2024, 21:00 h
Lazio 1:0 Bayern
Bayern

Lazio odnosi prednost u München, Bayern ostao bez udarca u okvir

Petar Jenjić • srijeda, 14.02.2024.

Nogometaši Lazija upisali su pobjedu protiv Bayerna na Olimpicu i tako došli do vrijedne prednosti uoči uzvrata. Jedan pogodak bio im je dovoljan za slavlje pred svojim navijačima...

Lazio je odigrao jako dobru utakmicu protiv Bayerna te iskoristio igrača više i dobiven penal za pobjedu od 1:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka. Njemački prvak nije odigrao na razini na kojoj zna, a u cijelom susretu ostao je bez ijednog udarca u okvir gola.

Igraj na Konferencijsku ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja ili onoliko koliko smo to možda htjeli. Iako su vidjeli čak 12 udaraca ukupno, samo je jedan, onaj Lazijov išao u okvir gola.

U izglednim situacijama bili su na drugoj strani Harry Kane i Leroy Sane, ali njihovi udarci nisu bili najbolji. Bavarci su dominirali na terenu, ali njihov pritisak, jasno, nije bio učinkovit po onim najvažnijim parametrima.

Od 67. minute Bayern je igrao s igračem manje nakon što je izravan crveni karton zaradio Dayot Upamecano zbog starta nad Gustavom Isaksenom u šesnaestercu. Siguran s 11 metara bio je Ciro Immobile.

Nakon toga se činilo da je Lazio ostao s igračem manje, ako uzmemo u obzir posjed lopte i češće napade. Međutim, nije tu bilo konkretnijih udaraca prema golu Ivana Provedela koji je sačuvao mrežu netaknutom uz veliku pomoć svoje obrane.

Lazio je u finišu dvoboja odigrao dvije jako dobre akcije i došao do udarca, no rezultat se više nije promijenio.