Odličan debi Rakitića, krasnim pogotkom donio pobjedu Al Shababu: 'Obećao sam predsjedniku gol'

Branimir Korać • petak, 16.02.2024.

Ivan Rakitić odigrao je prvu službenu utakmicu u dresu Al Shababa i odmah se upisao među strijelce. Al Shabab u gostima je slavio kod Antolićevog Damaca…

Prvi službeni nastup za Ivana Rakitića u dresu Al Shababa okončan je na odličan način. Njegova momčad slavila je u gostima kod Damaca s 1:0.

Igraj na utakmice saudijske Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rakitić je odradio cijelu utakmicu i odnio je titulu igrača susreta, a ujedno je bio i strijelac jedinog pogotka.

U 82. minuti gosti su pleli mrežu oko kaznenog prostora Damaca, lopta je gurnuta na nekih 20 metara gdje je natrčao Rakitić i snažnim udarcem pogodio poluvisoko u sam kut.

Do kraja susreta Al Shabab je zadržao vodstvo, a Rakitić je odradio cijelu utakmicu. Domagoj Antolić kod domaćina je igrao do 89. minute.

Inače, Damac je od 67. minute igrao bez isključenog Sanousija Al Hawsawija koji je zaradio dva žuta kartona.

"Stvarno sam sretan što sam došao u saudijsku ligu i što sam dio ovoga. Prije utakmice obećao sam predsjedniku pogodak i drago mi je što sam mu ga mogao pokloniti. Ovo je poklon njemu, navijačima i mojoj obitelji za koju se nadam da će mi se uskoro pridružiti", rekao je Rakitić nakon susreta.

FOTZO: EPA/MOHAMMED BADRA