Novo slavlje Bjeličinog Union Berlina, Kovačev Wolfsburg ponovo bez pobjede

Mario Borko • subota, 17.02.2024.

U 22. kolu Bundeslige, Bayer Leverkusen je s 1:2 pobijedio Heidenheim, Mainz je s 1:0 bio bolji od Augsburga, a Stuttgart s 1:2 od Darmstadta. Union Berlin, Nenada Bjelice, upisao je drugu uzastopnu pobjedu. Pobijedivši s 0:1 Hoffenheim, a Wolfsburg, Nike Kovača, je kod kuće remizirao s Borussijom Dortmund...

U pet bundesligaških utakmica igranih od 15:30 sati, vidjeli smo četiri crvena kartona, nekoliko prekida i vrlo tijesne završnice. Union Berlin, Nenada Bjelice, je u gostima pobijedio Hoffenheim, Andreja Kramarića, s 0:1, a Wolfsburg, Nike Kovača i Lovre Majera, je sedmu utakmicu u nizu ostao bez pobjede. Kod kuće su protiv Borussije Dortmund remizirali s 1:1. Bayer Leverkusen nastavlja s pobjedama, u gostima je pao Heidenheim s 1:2. Mainz je s 1:0 pobijedio Augsburg, a Stuttgart je s 1:2 bio bolji od Darmstadta.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nenad Bjelica nastavlja s odličnim poslom u Union Berlinu. Druga pobjeda za redom, prva u gostima otkako je hrvatski stručnjak na klupi donijela je klubu iz glavnog grada uspon na 12. mjesto ljestvice. U vrlo napetoj utakmici Union je s 0:1 pobijedio Hoffenheim. U prvom dijelu vidjeli smo dva crvena kartona, po jedan sa svake strane. Kod domaćina dva put je požutio Stanley Nsoki, a kod gostiju Kevin Volland. Veliko slavlje Berlinčanima donio je Brenden Aaronson u 84. minuti, svojim prvim pogotkom za klub.

Andrej Kramarić je za Hoffenheim odradio cijeli susret, a Josip Juranović se navratio nakon ozljede i odigrao posljednjih 10 minuta. Ovo je osma utakmica bez pobjede za Hoffenheim, ali bodovna zaliha s početka sezone drži ih na devetom mjestu.

Wolfsburg i Borussija Dortmund odigrali su 1:1. Gosti su poveli preko Niclasa Fullkruga u osmoj minuti, a konačan rezultat postavio je Yannick Gerhardt u 64. minuti. Bio je to izjednačen susret i krajnji rezultat je realan, ali njime nitko nije zadovoljan. Niki Kovaču stolica se sve snažnije trese, Vukovi su sedam utakmica bez pobjede, a nakon zimske stanke pet puta su remizirali, četiri puta identičnim rezultatom, 1:1. Momčad Edina Terzića ostaje četvrta, ali je remijem dopustila mogućnost da im se u borbi za Ligu prvaka Leipzig približi na samo bod zaostatka.

Lovro Majer odradio je svih 90 minuta za svoju momčad.

Bayer Leverkusen ne posustaje. Nakon što su u prošlom kolu kod kuće pobijedili Bayern Munchen u ovom su na gostovanju kod Heidenheima upisali nova vrijedna tri boda. Domaćini su čak osam utakmica bili neporaženi, ali protiv vodeće momčadi prvenstva nisu uspjeli doći do pozitivnog rezultata. Jeremie Frimpong je Apotekarima donio vodstvo pogotkom u sučevom dodatku prvog dijela, a Amine Adli je u 81. minuti mislio da je riješio susret. Ipak pet minuta kasnije Tim Kleindienst vraća domaćine u igru, ali ostalo je 1:2.

Bayer je ovom pobjedom pobjegao Bavarcima na osam bodova prednosti s utakmicom više, Heidenheim ostaje deseti. Josip Stanišić ponovo je odradio svih 90 minuta.

Dugo je Stuttgart čekao na povratak svog najboljeg strijelca Serhoua Guirassyja, a Gvinejac je povratnički nastup u početnih jedanaest okrunio pogotkom na gostovanju kod Darmstadta. To se dogodilo u 14. minuti i rezultat se nije mijenjao do sudačke nadoknade drugog dijela kada, Mahmoud Dahoud povećava vodstvo gostiju na 0:2, ali domaćini se ni tada ne predaju. Aaron Seydel je smanjio zaostatak u petoj minuti dodatka, ali bez obzira na to što se igralo još četiri minute ostalo je 1:2.

Navijači su u prvom dijelu prekinuli susret, a u 25-minutnoj nadoknadi Pascal Stenzel je dva puta požutio, ali ni to nije spriječilo Stuttgart da upiše četvrtu uzastopnu pobjedu i učvrsti se na trećem mjestu ljestvice. Darmstadt je porazom ostao prikovan za dno, Bartol Franjić to je pratio s klupe, a Matej Maglica je bio suspendiran.

Mainz je prekinuo post od 11 utakmica bez pobjede, posljednji puta slavili su početkom studenog. Augsburg je bio taj koji je naletio na "nagaznu minu", a sve najvažnije dogodilo se krajem prvog dijela. Sepp van den Berg najprije dovodi svoju momčad u vodstvo, a potom Nadiem Amiri u sučevom dodatku promašuje kazneni udarac kojim bi možda i riješio pitanje pobjednika. Ipak u nastavku su gosti iz Bavarske ostali bez udarca u okvir domaćina i zasluženo izgubili.

Kristijan Jakić je u porazu svoje momčadi igrao svih 90 minuta. Augsburg je 13., a Mainz 15., ali ovom pobjedom se napokon odvojio od posljednjeplasiranog Darmstadta.