Odlični Mario Pašalić načeo Sassuolo u pobjedi Atalante!

Petar Jenjić • subota, 17.02.2024.

Odigrane su dvije utakmice 25. kola talijanske Serie A. Atalanta je, uz pogodak Marija Pašalića, na domaćem terenu svladala Sassuolo, dok je Juventus uzeo samo bod protiv Verone...

Do novih bodova stigla je Atalanta koja je na domaćem terenu svladala Sassuolo s 3:0. Tako je stigla do pete uzastopne prvenstvene pobjede i ostala čvrsto na četvrtom mjestu s 45 osvojenih bodova.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Atalanta je povela u 22. minuti, pucao je Aleksej Mirančuk, obranio Andrea Consigli, a na odbijanac je natrčao Mario Pašalić i pospremio loptu u mrežu. Hrvatski nogometaš još je jednom pokazao kako se naći na pravom mjestu u pravo vrijeme.

Gosti su mogli u završnici prvog poluvremena poravnati, ali je penal Andree Pinamontija obranio Marco Carnesecchi. Sead Kolašinac ušao je u šesnaesterac prije nego je trebao, kazneni udarac se ponovio, ali ponovno s istim ishodom - obranom domaćeg vratara.

U 58. minuti Atalanta je odigrala briljantnu akciju, asistent je bio Emil Holm, a protivničku mrežu zatresao je Teun Koopmeiners. Jako opasan po gol Sassuola bio je i Pašalić koji se našao u nekoliko dobrih situacija, ali nije uspio postići i drugi gol.

Kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko konačnog pobjednika, pobrinuo se Mitchel Bakker u 75. minuti. Nizozemac je minutu ranije ušao u igru i u svom osmom nastupu stigao do prvog pogotka za talijansku momčad.

Pašalić je odigrao cijeli susret za Atalantu, dok Martina Erlića nema kod Sassuola zbog ozljede.

Četvrtu prvenstvenu utakmicu u nizu Juventus je ostao bez pobjede, klub iz Torina je u 25. kolu talijanske Serie A gostovao kod Verone gdje je odigrao 2:2.

U posljednje četiri ligaške utakmice Juventus je upisao dva remija i dva poraza te je potpuno izgubio korak s vodećim Interom koji mu sada bježi za devet bodova. Ujedno Inter ima i utakmicu manje.

Na ovom gostovanju Juventus je dva puta morao stizati zaostatak. Gol za 1:0 Verone dao je Michael Folorunsho u 11. minuti, a za 2:1 Tijjani Noslin u 52. minuti. Juventus su u igru vraćali Dušan Vlahović, koji je u 28. minuti realizirao jedanaesterac za 1:1 te Adrien Rabiot, koji je u 55. pogodio za konačnih 2:2.

Juventus je imao nekoliko dobrih prilika za preokret i pobjedu 3-2, ali su sve ostale neiskorištene. Najbolju je imao Federico Chiesa kada je fantastično reagirao vratar Verone Montipo i nogom obranio udarac.