Nikola Mektić u paru s Koolhofom do titule na turniru u Rotterdamu

Branimir Korać • nedjelja, 18.02.2024.

Nikola Mektić nastavio je s odličnim nastupima na Touru s Nizozemcem Wesleyjem Koolhofom. U Rotterdamu su otišli do kraja i osvojili turnir...

Tri Nizozemca igrala su u finalu konkurencije parova u Rotterdamu, a titulu je uzeo onaj koji je igrao s Hrvatom. Wesley Koolhof i Nikola Mektić u finalu su bili bolji od Robina Haasea i Botica van de Zandschulpa.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Samo su u prvom kolu protiv Behara i Pavlašeka ispustili jedan set, ostali mečevi redom su riješeni u dva seta.

U finalu su protiv nizozemske kombinacije za pobjedu trebali manje od sat i pol, dominirali su i na pravi način dovršili posao.

Prvi set Koolhof i Mektić dobili su sa 6:3, bio je dovoljan jedan break i to u pravo vrijeme kod 4:3 nakon čega je posao dovršen.

U drugom setu bolje su krenuli Haase i Van de Zandschulp koji su poveli s 2:0, ali nakon toga su izgubili četiri gema u nizu. Koolhof i Mektić imali su priliku završiti posao kod 5:4, ali nisu uspjeli, no vrlo brzo su ponovno došli do breaka i upisali pobjedu.

Ovo je Mektiću i Koolhofu drugi ovogodišnji naslov nakon što su na početku godine slavili u Aucklandu.

ATP Rotterdam, finale:
Wesley Koolhof/Nikola Mektić (Nizozemska/Hrvatska) - Robin Haase/Botic Van de Zandschulp (Nizozemska) 6:3, 7:5