SuperSport HNL, 23. kolo, 18.02.2024, 17:10 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 7.288
Suci: Ante Terzić (Podstrana), Hrvoje Radić (Split), Sanja Rođak-Karšić (Podravske Sesvete)
Dinamo
Dinamo
Bruno Petković 18' (11m)
1:0(1:0) Varaždin
Varaždin

[VIDEO] Nevistić Dinamov spasitelj: Obranio kazneni udarac i zicer u 95. minuti te sačuvao tri boda

Branimir Korać • nedjelja, 18.02.2024.

Uz puno muke Dinamo je stigao do tri boda protiv Varaždina. Pogodak za pobjedu postigao je Bruno Petković iz kaznenog udarca, ali pravi junak Modrih bio je Ivcan Nevistić koji je obranio kazneni udarac Marku Dabru, a zatim i zicer Jurici Poldrugaču u 95. minuti...

Dinamo je uzeo sva tri boda protiv Varaždina, ali ne može biti ponosan na ovaj nastup. U biti ponosan može biti Ivan Nevistić, a to znači da je kao i u Sevilli bio na vrlo visokoj razini. Ovaj put obranio je kazneni udarac, a zatim i čisti zicer u posljednjim sekundama susreta.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dinamo je imao inicijativu u prvom poluvremenu, ali nije bio onako agresivan i goropadan kakav se najavljivao, Bilo je tu puno onog kontroliranog nogometa, posebno u drugom poluvremenu kada je samo čekao kraj susreta.

Do vodećeg pogotka, a pokazat će se i pobjedničkog, Dinamo je došao u 18. minuti. Lopta je ubačena u kazneni prostor, Postonjski je neoprezno igrao rukom i dosuđen je kazneni udarac. Mirno ga je izveo Bruno Petković i pogodio za 1:0.

Do kraja prvog poluvremena nekoliko poluprilika Modrih, jedan pokušaj Šege na drugoj strani, u biti bez nekih velikih prijetnji.

U drugom dijelu Dinamo je mogao vrlo brzo do drugog gola i odlaska na dva razlike, ubacio je Ristovski, ali Petković je pucao pokraj gola.

Ristovski je bio blizu pogotku u 73. minuti kada je sjajno opalio izvana, ali još bolje je reagirao Zelenika koji je fantastično reagirao.

Varaždin je u međuvremenu osjetio da Dinamo spušta gas i bio je sve hrabriji prema naprijed. U 79. minuti dosuđen je kazneni udarac. Rukom je u svojih 16 metara igrao Maxime Bernauer i Marko Dabro je dobio priliku izjednačiti. Pucao je nisko u kut, ali sjajni Ivan Nevistić pročitao je njegov udarac i obranio.

Nije Dinamo živio ugodno u narednim minuta, bio je sve nemirniji i nervozniji, a kada igrate tako, onda i griješite. Tako je i obrana Modrih zaspala u 95. minuti kada je Jurica Poldrugač ostao na čistom ziceru, ali Nevistić je i to obranio.

Nevistić je tako spasio Dinamu pobjedu i još si napumpao samopouzdanje s dvije vrhunske utakmice u nizu.