Dino Prižmić nakon više od dva i pol sata borbe preskočio prvu prepreku u Francuskoj

Branimir Korać • ponedjeljak, 19.02.2024.

Dino Prižmić izborio je prolaz u drugo kolo Challengera u Pauu. U prvom kolu svladao je Južnoafrikanca Lloyda Harrisa u tri seta...

Dino Prižmić ovog tjedna nastupa na Challengeru u Pauu, a na startu je upisao pobjedu. Južnoafrikanac Lloyd Harris odveo je meč u treži set, tamo je imao i prednost, ali Prižmić se oporavio i došao do preokreta.

Igraj na mečeve turnira u Pauu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prižmić je dobro krenuo i otvorio je meč s 3:0 da bi se Harris uspio vratiti u završnici prvog seta. Međutim u završnici seta Harris vraća break, ali kako se vratio, tako je u sljedećem gemu ponovno izgubio servis i Prižmić je uzeo set sa 6:4.

Drugi set pripao je Harrisu koji je dva puta oduzimao servis Prižmiću, imao i pet break lopti za dvostruki break, no set je uzeo sa 6:4.

Odluka je pala u trećem setu u kojem je Harris poveo s 2:0, Prižmić izjednačio na 2:2 nakon čega se meč lomio do kraja. Gotovo svaki servis gem donosio je break lopte, a na kraju je Prižmić kod 5:4 iskoristio prvu meč loptu na servisu Harrisa i prošao dalje.

U drugom kolu igrat će protiv boljeg iz francuskog dvoboja između Antoinea Escoffiera i Harolda Mayota.