Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala - prve utakmice, 21.02.2024, 21:00 h
Porto 1:0 Arsenal
Arsenal

Porto u posljednjim sekundama susreta do pobjede protiv Arsenala

Branimir Korać • srijeda, 21.02.2024.

Porto nosi prednost na uzvrat u Londonu nakon što je na Dragau slavio s 1:0 protiv Arsenala. Pogodak za pobjedu postigao je u 94. minuti Galeno...

Od Porta i Arsenala očekivalo se više. Najavljivao se dvoboj otvoren s obje strane, pobjedu su tražili i jedni i drugi, ali u konačnici više se strahovalo od neke pogreške pa su i Porto i Arsenal bili oprezniji i stegnutiji nego inače.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Arsenal je od početka imao veći posjed lopte, ali malo mu je to značilo jer je teško dolazio do situacija za udarac.

Prvu priliku na meču imao je domaćin i to u 21. minuti kada je Galeno odlično opalio i pogodio vratnicu, lopta mu se vratila, ali Galeno iz blizine puca pokraj gola.

Bila je to ujedno i jedina konkretna prilika u prvih 45 minuta.

U nastavku susreta i Arsenal je ozbiljnije zaprijetio i to preko Trossarda koji u 56. minuti snažno puca, ali ne i dovoljno precizno.

Sve do završnice susreta nije bilo većih uzbuđenja, a onda u 94. minuti, kada se već čekao kraj, Galeno je krasno opalio u suprotni kut i osigurao pobjedu Portu.

Utakmica koja nije oduševila, od Arsenala se očekivalo definitivno više i morat će odigrati dosta bolje u Londonu ako želi proći dalje.