Nastavlja se kriza Puljana, Square preuzeo prvo mjesto

Petar Jenjić • petak, 23.02.2024.

Odigrane su četiri utakmice 16. kola SuperSport HMNL-a. Square je svladao Vrgorac i iskoristio novi remi Stanoinvest Futsal Pule za preuzimanje prvog mjesta. Futsal Dinamo svladao je Novo Vrijeme, dok je Torcida bila bolja od Uspinjače...

Do jako važne pobjede stigla je Torcida koja je na Gripama slavila protiv Uspinjače Gimke s 4:3. Gosti se tako nisu uspjeli nadovezati na pobjedu protiv Futsal Dinama u prošlom kolu.

Igraj na futsal utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u prvoj minuti Torcida je povela preko Milana Družijanića, da bi u osmoj Vinko Vardić izjednačio na 1:1. Družijanić je novim golom vratio domaćina u vodstvo, a Bruno Kovačić još jednom poravnao pretkraj prvog dijela.

U 24. minuti Ante Kovačević zabio je za 3:2 Splićana, a za 4:2 poentirao je Luka Grubišić. Vardić je novim golom uspio samo ublažiti poraz gostiju kojima preostaje ljuta borba za ostanak.

Square je na domaćem terenu igrao protiv Vrgorca i svladao ga s 1:0. Pogodak vrijedan novih bodova postigao je Maro Đuraš, čime su se Dubrovčani vratili na prvo mjesto SuperSport HMNL-a.

Naime, Stanoinvest Futsal Pula ni petu uzastopnu utakmicu ne zna za pobjedu. Danas je upisala treći remi u tom istom periodu, a na domaćem terenu odigrala je 3:3 protiv Crnice.

Crnica je povela u desetoj minuti preko Dragana Vukovića, da bi u finišu prvog poluvremena za poravnanje poentirao Niko Vukmir. Vodstvo je u 25. minuti Crnici vratio Lazar Milosavljević, ali već dvije minute kasnije ponovno je poentirao Vukmir.

Praktički već u sljedećem napadu Felipe Echevery je doveo Puljane u vodstvo, no bod gostima osigurao je svojim novim pogotkom Vuković.

Nakon poraza od Uspinjače, Futsal Dinamo vratio se pobjedama. Na domaćem terenu hrvatski je prvak igrao protiv Novog Vremena i slavio rezultatom 3:1.

Mihovil Prgomet doveo je Dinamo u vodstvo u osmoj minuti, ali vrlo brzo stigao je odgovor Novog Vremena. Rezultat je poravnao Toni Jelavić.

Stanje na semaforu nije se mijenjalo sve do završnih pet minuta. Prvo je Neven Zonjić zabio za 2:1 domaće momčadi, dok je pobjedu potvrdio Kristian Čekol.