Supersport Prva NL, 19. kolo, 24.02.2024, 12:50 h, ŠC Hrvatskih vitezova, Dugopolje
Suci: Toni Dadić (Zagreb), Željko Bučar (Duga Resa), Nikola Kamenarić (Sveti Ivan Zelina)
Dugopolje
Dugopolje
0:0(0:0) Šibenik
Šibenik

Šibenik se remijem u Dugopolju još malo udaljio od prvog mjesta i povratka u SuperSport HNL

Mario Borko • subota, 24.02.2024.

Šibenik nije uspio pobijediti na teškom gostovanju kod Dugopolja, završilo je 0:0. Najzadovoljniji je ovom ishodom vodeći Zrinski koji Šibenčanima sada bježi velikih sedam bodova…

Ivan Šaranić
62'
11
Mateo Smodlaka
73'
28
Stipe Tokić
85'
14
Luka Bradarić
85'

David Toševski
46'
2
Bruno Brajković
76'
19
Ivan Delić
76'
44
Robert Marijanović
76'
10
Stipe Bačelić-Grgić
82'
Mario Carević

Na vrlo teškom gostovanju i po očekivano lošem terenu, Šibenčani su u borbi za naslov prvaka SuperSport Prve nogometne lige, unatoč boljoj igri, odigrali 0:0 s Dugopoljem i tako ispustili dva vrlo vrijedna boda u odnosu na Zrinski iz Jurjevca.

Igraj na utakmice SuperSport Prve nogometne lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Utakmica je krenula vrlo otvoreno s obje strane, ali kako je vrijeme odmicalo i teren postajao sve teži, tako je i igra bila sve sporija i grublja. U prvih deset minuta vidjeli smo po jednu veliku priliku sa svake strane, a Josip Majić je u 24. imao najbolju priliku poluvremena za dovesti Šibenčane u vodstvo, ali je pucao ravno u domaćeg vratara.

Na startu nastavka trener Šibenika Mario Carević je umjesto Ivana Laće u igru stavio novopridošlog mladog reprezentativca Makedonije Davida Toševskog. On je već nakon dvije minute nastavka imao sjajnu priliku s peterca glavom poslati loptu u mrežu, ali je nije dobro zahvatio. Šibenčani su nastavili s pritiskom, a u 66. minuti nakon udarca iz kuta Stefan Perić pogađa gredu. Nakon toga nije bilo izrazitih prilika do same završnice.

A onda je u 88. minuti igrač Dinama na posudbi u Dugopolju, Ivan Šaranić, uputio snažan udarac izvan šesnaesterca, ali Antonio Đaković je bio koncentriran. Posljednju priliku na utakmici ponovo je imao Perić, ali je s nekih sedam-osam metara pucao preko gola. Ostalo je 0:0.

Dugopolje je s dva remija bez golova na startu prvenstva ostalo petoplasirano, a prvu pobjedu u novoj godini tražit će u gostima na Gradskom vrtu kod lidera prvenstva. Šibenik je i dalje drugi, ali se zaostatak za vodećim Zrinskim povećao za dva i sada iznosi sedam bodova. Teška je to, ali ne i bezazlena situacija za Šibenčane, ali do kraja sezone morat će uči u veliku seriju pobjeda, počevši od idućeg kola kada na Šubićevcu dočekuju Croatiju iz Zmijavaca.