Petarda Mönchengladbacha protiv Bochuma, Bjeličin Union remizirao s Heidenheimom

Filip Mihoković • subota, 24.02.2024.

S početkom u 15:30 sati odigrane su četiri utakmice 23. kola Bundeslige. Borussia Mönchengladbach je s uvjerljivih 5:2 slavila nad Bochumom, dok su ostala tri susreta završila remijem...

Prije nego što snage u utakmici kola odmjere Bayern München i RB Leipzig, odigrana su četiri susreta 23. kola Bundeslige. Borussia Mönchengladbach je visokom pobjedom protiv trinaestoplasiranog Bochuma, i nakon remija Uniona i Heidenheima s dva pogotka s obje strane, došla do 11. mjesta na ljestvici, dok je Union Berlin Nenada Bjelice pao na 12. mjesto. Susreti između Stuttgarta i Kölna, i Werdera i Darmstadta, završili su remijem 1:1.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Susret između Borussije iz Mönchengladbacha i Bochuma obilovao je pogocima s obje strane, a bolji je bio domaćin s uvjerljivih 5:2. Na odmoru su igrači Borussije već imali dvostruku prednost pogocima Nathana Ngoumoua u 28. minuti, i Juliana Weigla s bijele točke u 35. minuti. Drugo poluvrijeme je započelo mirno, no završilo eksplozijom pogodaka s obje strane.

Rocco Reitz u 72. minuti potvrđuje pobjedu postavivši 3:0, a samo tri minute kasnije budi se gostujuća momčad pogotkom Philippa Hofmanna. Braniči Bochuma nisu pronašli odgovor za brzu igru domaćina, pa je u 78. minuti za 4:1 poentirao Jordan Siebatcheu. Bochum se nije predavao i ponovno smanjuje zaostatak na 4:2 u 88. minuti nakon što je udarac glavom uz lijevu stativu poslao Keven Schlotterbeck, a konačnih 5:2 za Borussiju postavio je Franck Honorat u šestoj minuti sudačke nadoknade.

Köln je uspio izboriti važan bod u borbi za opstanak na gostovanju kod favoriziranog Stuttgarta. Domaćin unatoč dominaciji u igri nije uspio poentirati u prvome dijelu, a u 53. minuti u vodstvo ga stavlja, iz blizine, Enzo Millot, nakon asistencije Chrisa Führicha. Slavlje Stuttgarta nije potrajalo jer je već u 62. minuti Linton Maina pronašao Erica Martela, koji je plasirao loptu uz lijevu stativu za konačnih 1:1 i podjelu bodova u Stuttgartu.

U okršaju momčadi sa sredine tablice, Union Berlin i Heidenheim podijelili su bodove remijem 2:2. Momčad Nenada Bjelice doživjela je šok u trećoj minuti kada je Nikola Dovedan s ruba šesnaesterca opalio uz desnu stativu te donio gostima minimalnu prednost. Međutim, domaćin okreće utakmicu u završnici prvoga dijela, a briljirao je Robin Gosens. Prvo je 29-godišnji veznjak u 44. minuti sam poentirao odbijanac za izjednačenje, a zatim, dvije minute kasnije, uputio udarac koji se odbio od Andreasa Schafera, kojem je pripisan pogodak za 2:1.

Heidenheim se nije predavao u drugome dijelu te je zbog toga nagrađen bodom. U 71. minuti Jan-Niklas Beste primio je pas Erena Dinkcija te s ruba šesnaesterca prebacio vratara za konačnih 2:2. Josip Juranović bio je u početnom sastavu, a odigrao je 72 minute za momčad Nenada Bjelice.

Tenzije su bili visoke u Bremenu pri sučeljavanju sedmoplasiranog Werdera i posljednje momčadi Bundeslige, Darmstadta. Domaćin je sjajno otvorio susret, došavši do vodstva već u osmoj minuti nakon pogreške pri ispucavanju lopte Christopha Zimmermanna kojemu je i pripisan autogol. Međutim, gosti se vraćaju u utakmicu u 33. minuti kada je udarac Juliana Justvana pogodio jednog od braniča u šesnaestercu te promijenio putanju za izjednačenje i konačnih 1:1.

Darmstadt je uspio doći i do pobjedničkog pogotka iz kontranapada u završnici sudačke nadoknade, no poništen je zbog igranja rukom nesuđenog strijelca, Tima Skarkea. Matej Maglica bio je u početnom sastavu i odigrao je 76 minuta za Darmstadt, a Bartol Franjić ušao je s klupe u 70. minuti.