Karlovac uzeo veliku pobjedu u Ždralovima, Pločanima samo remi, Radnik u završnici do tri boda

Branimir Korać • nedjelja, 25.02.2024.

Odigrani su svi prestali susreti prvog proljetnog kola u SuperSport Drugoj NL. U utakmici kola Karlovac je u gostima slavio kod Mladosti iz Ždralova...

Najzanimljiviji susret otvaranja drugog dijela sezone u SuperSport Drugoj NL odigran je u Ždralovima gdje je Mladost ugostila Karlovac. Bio je to dvoboj dvije momčadi koje imaju ambiciju za rang više, a Karlovac je slavio s 3:2.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mladost je odlično krenula i povela pogotkom Nikole Marića već u desetoj minuti. To nije loše utjecalo na goste koji su se počeli dizati i uspjeli su doći do preokreta. Prvo je Josip Budimir izjednačio, a onda je na otvaranju drugog dijela Ukrajinac Ivan Matiaž pogodio za vodstvo gostiju.

Mladost je uspjela izjednačiti preko svog Ukrajinca Dmitra Lope, no Zvonko Pamić iz slobodnog udarca u 67. minuti zabija za pobjedu gostiju.

U dvoboju iskusnih trenerskih lisaca u Pločama, pobjednika nije bilo. Mišo Krstičević s Jadranom je dočekao Predraga Stilinovića i njegov Grobničan, a na kraju su s bodom sretniji gosti.

Trnje je slavilo s 2:1 kod kuće protiv Hrvaca i to nakon što je rano ušlo u zaostatak. Gosti su poveli preko ovozimskog pojačanja Sedina Ljuce u 16. minuti, ali Trnje je odgovorilo dvije minute kasnije preko Antonija Marića. Momčad Joze Bandića uspjela je u drugom dijelu doći do potpunog preokreta pogotkom Josipa Topića.

Trener Radnika Mario Vodanović vukao je dobre poteze u dvoboju protiv Bjelovara. Pobjedu 2:1 u posljednjih 20 minuta donijeli su mu igrači s klupe. Bjelovar je vodio golom Tonija Barišića, a onda je u 76. minuti Mihael Mačković izjednačio da bi u 89. minuti bivši mladi ukrajinski reprezentativac Bohdan Mišenko pogodio za preokret i pobjedu Križevčana.

Dugo Selo imalo je protiv Krka od 21. minute igrača više nakon isključenja Tomislava Bokulića, ali nije došlo do pogotka. Ostalo je 0:0 i moralo se zadovoljiti samo bodom.

Podjela bodova viđena je i u Slavonskom Brodu gdje je Marsonia ugostila Kustošiju. Završilo je 1:1, a oba pogotka pala su u posljednjih 20 minuta. Kustošija je povela u 73. minuti pogotkom Ivana Mihaljevića, a izjednačio je deset minuta kasnije Antonijo Ivandić.