Cedevita Junior tijesno slavila na Baldekinu

Sportnet, Petar Jenjić • nedjelja, 25.02.2024.

U zaostaloj utakmici 14. kola hrvatskog prvenstva, Cedevita Junior gostovala je kod Šibenke. Nakon neizvjesne završinice gosti su ipak stigli do pobjede...

Cedevita Junior slavila je na gostovanju kod Šibenke rezultatom 81:83 u zaostaloj utakmici 14. kola domaćeg košarkaškog prvenstva. Sada je na omjeru 14-7, dok su poraženi pali na 10-11.

Igraj na kvalifikacije za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nešto su bolje dvoboj otvorili domaćini, ali je zagrebačka momčad nakon deset minuta igre bila u vodstvu koje je zadržala sve do kraja utakmice. Tako je rezultat na poluvremenu bio 45:53, a vodeći strijelac bio je Ivan Karačić s 12 poena.

Momčad s Kajzerice dobro je otvorila i nastavak te minimalno povećala svoju prednost prije završne dionice utakmice. Nešto više od pet minuta prije kraja utakmice vodstvo je još uvijek bilo relativno uvjerljivo, ali domaćini su tada podigli razinu svoje igre i u malo više od jedne minute postigli deset koševa za redom nakon čega je rezultat bio 75:76.

Neizvjesnost se nastavila do samog kraja, a zadnje i ključne poene za momčad Damira Mulaomerovića zabio je Ivan Bogdanović.

Karačić je ostao vodeći strijelac sa 16 poena i pet skokova, dok je Martin Jelić dodao 14 koševa. Najbolji je kod Šibenke s 24 poena bio Antonio Klarin, dok je Luka Babić nadodao 17 koševa i pet skokova.