Kiks PSG-a i spašavanje od poraza na Parku prinčeva u 97. minuti

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 25.02.2024.

Odigrana je većina susreta 23. kola Ligue 1, a neočekivani kiks upisali su PSG i Nice. Parižani su se spašavali od poraza protiv Rennesa, a Nice je odigrala bez pogodaka s Clermontom...

U susretu 23. kola francuskog nogometnog prvenstva PSG je na Parku prinčeva odigrao 1:1 protiv Rennesa izborivši remi golom u sedmoj minuti nadoknade.

Igraj na utakmice Ligue 1 na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su poveli u 33. minuti golom Aminea Gouirija i kada se već činilo kako će PSG upisati tek drugi poraz ove sezone, Goncalo Ramos je izjednačio u sedmoj minuti nadoknade iz kaznenog udarca.

PSG je jedini ligaški poraz ove sezone upisao u rujnu prošle godine od Nice (2:3). S druge strane Rennes je ovim remijem prekinuo niz od šest uzastopnih pobjeda.

U prvom nedjeljnom Monaco je na gostovanju pobijedio Lens sa 3:2 skočivši na treće mjesto "Le Championnata".

Momčad iz Kneževine je povela sa 2:0 golovima Folarina Baloguna (19) i Takumija Minamina (30), no Lens je uspio izjednačiti, a strijelci su bili Elye Wahi (31) i Wesley Said (77).

Monaco je u 83. minuti imao jedanaesterac kojeg nije realizirao Balogun, no Minamino je u sudačkoj nadoknadi svojim drugim golom na utakmici donio pobjedu gostima.

Nica je kiksala odigravši tek 0:0 protiv Clermonta ispustivši treće mjesto. Toulouse je sa 3:1 porazio Lille, dok je Reims kao gost porazio Le Havre sa 2:1.

Kolo večeras zatvaraju Marseille i Montpellier.

Na ljestvici vodi PSG sa 54 boda, Brest je drugi sa 43 boda, Monaco ima 41, a Nica 40 bodova.